СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЧИ ТЕЛЕФОННЕ ПРАВО?

Лідера “Комітету захисту Печерська від мародерів” Олександра Гудиму судять за громадську діяльність

14 березня 2010 року під час проведення толоки на бульв. Лесі Українки, 7/9 у Києві (про час і місце було заздалегідь повідомлено місцеву владу (вх. № 8652 від 12.03.2010)) спецпідрозділ МВС “Беркут” затримав Олександра Гудиму разом із його донькою Ганною, дружиною Людмилою та ще кількох осіб, що брали участь у толоці. Гудимі скрутили руки, одягли наручники. Дружину Людмилу жбурнули лицем донизу на підлогу машини. Один із нападників наступив їй на спину коліном і почав душити шаликом, жінка почала задихатися. Другий нападник сів на коліно доньці Ганні, а двоє інших почали закручувати їй руки за спину. Тендітна за статурою донька Гудими благала нападників, щоб вони цього не робили, бо не так давно їй зламали руку охоронці цього об’єкта (до речі, досі злочинців міліція не виявила, бо, очевидно, не збиралася цього робити). Такі самі дії беркутівці вчиняли щодо інших затриманих, зокрема жінок. На їхню адресу сипалися погрози беркутівців. Погрожували поламати не тільки руки, а й хребти, розстріляти в Бабиному Яру або вивезти в західні області України, оскільки жінки розмовляли українською мовою.
Олександр нічим не міг допомогти жінкам, бо йому нагнули голову до колін і били, після чого у Гудими різко погіршилося самопочуття і він попросив викликати йому швидку медичну допомогу й адвоката. В Печерському РУ (вул. Московська, 30), куди затриманих доставили, адвокат спочатку з’явився, а потім зник. У райвідділі й не думали викликати медичну карету. Лише після доставки Гудими до Подільської КПЗ йому все-таки вдалося викликати швидку медичну допомогу. Всі процедури ув’язнений Гудима пройшов: йому показали постанову, в якій зазначалося, що він — небезпечний для суспільства, сфотографували як злочинця, зробили дактилоскопію, обшукали, часто ображаючи, особливо під час зняття слідів від побоїв і т. ін.
Затриманих жінок врешті-решт відпустили, бо причин для затримання не було, хоч беркутівці щось намагалися їм приписати, а саме: биття вітрин, пошкодження автомашин та інше.
Олександр Васильович Гудима — народний депутат України I скликання, почесний громадянин Луцька, лідер громадської ініціативи “Комітет захисту Печерська від мародерів”. Він проводить велику громадську роботу для захисту громадян від надмірних апетитів новітніх скоробагатьків, які намагаються за будь-яку ціну “відмити” нечесно зароблені гроші, забудувавши зелені зони, дитячі чи спортивні майданчики висотними будівлями з казино, ресторанами, нічними клубами та ігровими автоматами. Користь від таких забудов мізерна, навпаки, від їхньої присутності часто тріщать стіни у сусідніх будинках, що загрожує безпеці проживання людей. Крім того, така ущільнена забудова призводить до перевантаження енергетичних систем, проривів каналізаційних мереж і т. ін. Передусім порушується нормальний екологічний стан у мікрорайонах. Міська влада потурає забаганкам скоробагатьків, не зваживши на інтереси населення.
Після проведення масового пікету за участю журналістів, небайдужої громадськості Печерська й активістів УРП “Собор” біля Головного міського управління міліції Олександра Гудиму випустили під розписку про невиїзд.

* * *
За цей час минуло п’ять судових засідань. Суддя Печерського суду С. Карабань встиг заслухати деяких “свідків побиття охоронця” паном Гудимою за допомогою “залізного прута”. Свідки плуталися в поясненнях, зокрема і щодо часу інциденту. Зал засідань не вміщав громадян, які були учасниками і свідками цих подій, але їх ніхто не слухав. Кримінальну справу проти Гудими було відкрито аж за тиждень після події, юридичних доказів для відкриття справи бракувало. Врешті рішення суду було оголошено… без присутності О. В. Гудими! Мешканці Печерська очікують, хто переможе — справедливість чи телефонне право новітніх товстосумів?

Представники україно-знавчого клубу “Спадщина”
Київського будинку вчених НАНУ,
громадське об’єднання “Варта Києва” (40 підписів)

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment