ЯК ЗМАЛЮВАТИ ЛЮБОВ?

Надія КИР’ЯН
Фото Ксенії ГЛАДИШЕВОЇ

ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка спільно з Головним управлінням освіти і науки Київської міськдержадміністрації за участі Національного музею Тараса Шевченка та Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА вже вп’яте провели щорічний конкурс “Палітра українського слова”. Цього року для участі в конкурсі дібрали 83 роботи школярів віком від 6 до 17, переможцям у Міжнародний день захисту дітей вручили премії.
Святкове дійство відбулося в залі Національного музею Тараса Шевченка, де виставили малюнки конкурсантів. Багато дитячих творів присвячено Тарасові Шевченку — це портрети поета, ілюстрації до його творів. Чимало робіт на теми творів українських письменників, а також за народними казками та піснями.
Вітаючи юних художників, відповідальний секретар ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка Микола Нестерчук зазначив, що цей конкурс сприяє інтелектуальному розвиткові дітей, глибшому засвоєнню літературних творів. Адже для того, щоб відтворити художнє слово в кольорі, потрібно не лише прочитати твір, а й глибоко осмислити, відчути серцем, стати якоюсь мірою співавтором.
Директор музею Наталія Клименко сказала, що музей радо вітає всіх, хто приходить до нього, аби глибше осягнути творчість Шевченка. Особливо приємно, коли гостями музею стає талановита молодь. Шевченко все життя плекав і поетичне слово, й талант художника. Цей конкурс поєднує саме ці два крила мистецтва. “Ви всі — духовні правнуки Тараса, бажаю вам успіхів у творчості”, — завершила вітальне слово Наталія Клименко.
Голова журі конкурсу, заслужений художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Валерій Франчук звернувся до дітей як до колег, які вже почали творчу діяльність. Висловив задоволення, що конкурс рік у рік розширюється, вдосконалюється кольорова гама і композиція малюнків. Побажав дітям щасливої дороги від цієї першої спільної виставки до наступних індивідуальних, до вершин творчості. “Показуйте свій талант Україні й світові, не ховайте його в собі, хай ваша творчість радує людей”, — порадив конкурсантам Валерій Франчук.
Від ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка Микола Нестерчук та Валерій Франчук вручили переможцям дипломи й подарунки.
Перше місце у наймолодшій віковій групі (6—10 років) посіла Марина Колганова з дитячої художньої школи міста Переяслава-Хмельницького Київської області за малюнки “Мій рідний край” і “Бджілка-чарівниця”, у середній групі (11—14 років) — Марія Васянович-Кобальчинська з Київської гімназії № 315 за малюнки “Лемківська церква” й “Русалка”, а у старшій групі (15—17 років) — Юлія Лушпаєва з Луганського навчально-виховного коледжу.
Чи не найбільше призів одержали вихованці Київської студії “Сонечко” при Будинку дитячої та юнацької творчості “Дивоцвіт”.
Члени журі нагородили відзнаками й найактивніших учителів, щиро подякували за нелегку, але таку потрібну роботу — залучення дітей до творчості.
А вчителі поділилися своїми успіхами, радощами й турботами. Зокрема керівник Студії образотворчого мистецтва “Сонечко” Дарницького району Наталія Долгушина розповіла, що заклад діє вже понад 15 років. У конкурсі студійці беруть участь утретє. “Саме цей конкурс сприяє тому, що школярі більше читають, пізнають українську літературу. Я давно працюю з дітьми, дуже люблю цю роботу. Хочу залучити вихованців до української культури. На заняттях ми вивчаємо історію України, народні традиції, річний цикл свят, малюємо архітектурні споруди, побут українців, народні костюми. Відвідуємо музеї, читаємо й обговорюємо народні казки, твори класиків, зокрема Тараса Шевченка. Дуже любимо “Лісову пісню” Лесі Українки. Через казки навчаю дітей добра, чесності, пояснюю, як бути щасливими. Свої роздуми втілюємо в мистецькі твори. Віддаємо перевагу живопису — аквареллю, гуашшю. Використовуємо також інші техніки: батік, ліплення із солоного тіста, вітраж тощо”.
Наталія Сисоєва, заступник директора з науково-методичної роботи і керівник художньо-естетичного профілю спеціалізованої школи № 40 І—ІІІ ст. з Луганська також задоволена результатами конкурсу, пишається вихованцями: “Наші дівчата вибороли призові місця, двоє з них — випускниці, медалістка Юлія Буцун та Ксенія Федоренко. Вони також переможниці МАН, дуже талановиті. Юлія Буцун захистила наукову роботу “Український танок”, а Ксенія Федоренко — “Витинанка” в секції мистецтвознавство”.
Завдяки цьому конкурсу, в якому беруть участь дедалі більше шкіл, коло просвітян розширюється, Товариство здобуває авторитет.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment