УКРАЇНЦІ ПИШУТЬ «ЧОРНУ КНИГУ ДІЯНЬ РЕЖИМУ ЯНУКОВИЧА»

Петро АНТОНЕНКО

Народний комітет захисту України презентував підготовлену ним “Чорну книгу діянь режиму Януковича”, приурочену до 100 днів нової влади. Презентацію провели в УНІАН члени НКЗУ Михайло Ратушний, Володимир Цибулько та Іван Крулько.

Журналістам було представлено величезний фоліант чорного кольору, втім, із конкретними текстами, які зайняли кілька десятків сторінок. Книга того ж дня була розміщена в Інтернеті: www.blackbook.com.ua.
На презентації Михайло Ратушний коротко поінформував про розгортання діяльності Комітету в Україні. Цей процес йде швидкими темпами, адже так само швидко режим продає національні інтереси України. Формування обласних структур НКЗУ завершено майже в усіх реґіонах країни, створюються районні й місцеві структури. Характерно, що на місцях у комітети об’єднується значно більше опозиційних сил, ніж на центральному рівні. Зокрема, це місцеві організації партій “Наша Україна”(почесний голова Віктор Ющенко), “За Україну” (В’ячеслав Кириленко), структури політичних сил Арсенія Яценюка, Анатолія Гриценка. Схоже, люди в “глибинці” краще розуміють важливість і потребу єднання демократичних сил.
Щодо “Чорної книги”, то М. Ратушний зазначив, що вражений темпами “заповнення” її сторінок, починаючи з першого дня президентства Януковича. Адже вже в день інавґурації той скасував заборону на в’їзд в Україну такої одіозної постаті, як Затулін. Того ж дня з офіційного сайту президента України було знято розділ про Голодомор. Деукраїнізація, порушення прав і свобод громадян, кроки, що загрожують суверенітету держави, — такою інформацією щодня поповнюється Книга.
Володимир Цибулько наголосив на важливості Інтернет-ресурсу, оскільки ситуація зі свободою слова в засобах масової інформації щодня погіршується. А найголовніше те, що “Чорну книгу” пишуть самі громадяни України. Саме така її основна концепція. Звичайні люди, а не лише політичні чи громадські діячі контролюватимуть дії влади. Для цього потрібно лише зареєструватися на сайті. Тож кожен може надсилати повідомлення про те, що коїться в країні.
Ще один суттєвий момент. Повідомлення спонукатимуть Комітет, його структури на місцях вживати заходів, аби допомогти людям в конкретних ситуаціях через запити народних депутатів України від опозиції, діяльність фракцій опозиційних партій у місцевих радах, оприлюднення наболілих проблем у медіа.
Іван Крутько, який координує дії молодіжного крила Комітету, зазначив, що дії влади не викликають жодних ілюзій щодо її суті. Так, у столиці з п’ятого курсу університету відраховують студента за те, що він пошкодив пам’ятник Леніну. Попри те, що суди не винесли за це обвинувального вироку, що Указ Президента України про знесення комуно-тоталітарних символів СРСР ніким не скасований. Натомість влада не зреагувала на чергову наругу над державними символами України на Говерлі. Тож у день презентації сторінки Книги поповнилися й цими фактами.
“Маємо надію, — сказав Михайло Ратушний,— що Книга буде однотомником”. Що це означає? Може те, що влада раптом стане демократичною й українською? Сумнівно. Швидше народ, виборці, українці не дозволять цій владі писати “багатотомники” антиукраїнських діянь. Тим більш, як повідомили на презентації, рейтинг довіри громадян до нової влади навіть у реґіонах, що голосували за неї, падає дуже швидко.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment