ВІЗИТКА ДОНЕЧЧИНИ

Марія ОЛІЙНИК,
м. Донецьк

У Донецьку відбувся VІІI Відкритий Конкурс української пісні, танцю, народної музики та образотворчого мистецтва імені Т. Г. Шевченка “Джерело талантів”. Конкурс започаткували і провели управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, Донецьке обласне об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка за підтримки управління в справах сім’ї і молоді Донецької обласної державної адміністрації та Донецької міської ради. Конкурс пройшов у трьох номінаціях: солісти-вокалісти, танцювальні колективи, образотворче мистецтво та в трьох вікових категоріях (7—12; 13—18; 19—33 років). Захід відбувся у Палаці культури металургів (директор — заслужений працівник культури України, співак, поет, композитор і геніальний організатор Микола Васильович Присяжнюк).
Конкурс став своєрідною візитівкою Донеччини — колишнього козацького краю, який, на жаль, перебуває в мовній окупації. Цього року в ньому взяли участь 438 конкурсантів з усіх куточків України, які створили незабутнє святкове кількаденне культурно-мистецьке дійство.
Журі очолила народна артистка України, професор Донецької музичної академії ім. Сергія Прокоф’єва Аліна Коробко.
У виконавців був такий високий рівень майстерності й артистизму, що журі збільшило кількість премій.
У кожній українській пісні гармонійно поєднувалися слова, музика, костюми, що створювало неповторне враження досконалого спектаклю. Члени журі часом не могли стримати емоцій і, порушуючи протокол, аплодували виконавцям.
Гран-прі в номінації “Солісти-вокалісти” у наймолодшій віковій категорії журі одностайно присудило десятирічній харків’янці Валерії Сімулік за виконання пісень “До щастя крок” та “Том і Джеррі”, а першу премію отримала Інна Синягівська з Полтави; у другій віковій категорії першу премію завоювала Єлизавета Чернова з Добропілля, у третій — Ірина Хромічова з Донецька. Порадували яскравим, щирим мистецтвом, чарівною атмосферою танцюристи, які не залишили жодного глядача байдужим. Головою журі в номінації “Танець” був заслужений діяч мистецтв України Геннадій Дибовський. Перше місце у наймолодшій віковій категорії дісталося зразковому ансамблю “Зірниця” з Донецька, у середній — ансамблю танцю “Емпірей” з Миколаєва та зразковому ансамблю танцю “Сонечко” з Краматорська; у старшій — самодіяльному ансамблю народного танцю “Угольок” із Донецька.
У номінації “Образотворче мистецтво” журі, головою якого був член Національної спілки художників України Георгій Беро, гран-прі присудило чотирнадцятирічному Станіславу Денисенку з Артемівська за розпис писанок. Його вчитель, майстер народної творчості Дмитро Денисенко опанував унікальну техніку різьблення на страусовому й інших пташиних яйцях. Першу премію у молодшій віковій категорії отримала Дарія Калітюк, у середній — Патрісія Поліс, у старшій — Анатолій Савицький.
На конкурсі були представлені оригінальні мистецькі твори української тематики, а також роботи декоративно-прикладного мистецтва: вишивка, вироби з бісеру, кераміки, декоративний розпис, обробка дерева, каменю, металу та шкіри, плетіння з лози та соломи, писанки тощо.
Представники від кожної області в день перепоховання Тараса Шевченка поклали квіти до його пам’ятника.
Незабутнім став для глядачів і самих конкурсантів цілісний, гармонійний гала-концерт “Джерела талантів”, що складався із 42 найкращих номерів і тривав три години. Конкурс засвідчив, що ми маємо величезну школу виконавського мистецтва, з якої виростають зірки світової величини.
Після гала-концерту відбулася церемонія нагородження та вручення подарунків переможцям. Кожний учасник отримав диплом і футболку з логотипом “Джерело талантів — 2010”.
Роз’їжджаючись по домівках, конкурсанти дякували організаціям, які профінансували і провели на високому мистецькому рівні некомерційне українське свято в Донецьку. Висловили подяку голові Донецької облдержадміністрації Анатолієві Близнюку, міському голові Олександрові Лук’янченку, начальникові управління у справах молоді ДОДА Лілії Золкіній, голові Донецької обласної “Просвіти”, ректорові Донецького національного університету, академікові НАН України, Героєві України Володимирові Шевченку та директорові “Джерела талантів” Миколі Присяжнюку — режисеру, музиканту, який є душею цього свята, на плечах якого тримається вже восьмий Конкурс, прекрасному фахівцеві, відданому своїй справі. Він, як ніхто інший, уміє залучати дорослих і дітей до світу прекрасного, що дуже потрібно в час відродження національної свідомості, моралі, духовності, особливо на сході України.
Ласкаво просимо українські таланти наступного, 2011 року, на день народження Тараса Шевченка в Донецьк на IX Всеукраїнський конкурс “Джерело талантів”, який, сподіваємося, зможемо провести, залучивши до участі ще й ансамблі народних інструментів й ансамблі народної й сучасної пісні. Бо українське мистецтво — форма людської діяльності, яка сприяє єднанню і ламає бар’єри між людьми, завдяки чому буде розв’язано багато проблем. Про участь у конкурсі можна заявити, зв’язавшись із директором Миколою Васильовичем Присяжнюком. Телефони в м. Донецьку: 8-0622-66-00-05, 8-062-345-29-17, моб. тел. 050-368-39-48.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment