НАЦІЯ ПОВИННА МАТИ СВОЇХ КОРОЛІВ СЛОВА

Наталія АНТОНЮК

Саме слово “коронація” викликає приємні асоціації: вручати корону нації, коронувати, золота корона, король і королева. А як мелодійно звучить назва конкурсу “Коронація слова”! 10 червня українське слово коронували вдесяте — у виставковому залі ACCA International відбулося урочисте нагородження переможців.

Гості за білосніжними столиками зачаровано стежили за дійством на сцені й пригощалися цукерками, до яких були прикріплені невеликі листівки з уривками із творів переможців попередніх років. Я витягла цукерку з листівкою “Коли ти забув свою мрію?” із цитатою з роману “Мексиканські хроніки” молодого письменника Максима Кідрука.
Вечір вели Ольга Сумська і Тимур Мірошниченко. Насичену концертну програму склали пісні Віталія Козловського, Іво Бобула, Ольги Богомолець, Анатолія Матвійчука, Антоніни Матвієнко, Терези Франк, Ольги Крюкової, Василя Лазаровича та виступи танцювальних колективів. Переможців вітали відомі письменники, режисери та представники компанії “Крафт Фудз Україна”.
Спочатку отримали грошові нагороди переможці номінації “П’єси”. Першу премію одержав Едуард Богуш із Києва за твір “На прізвисько Цинцінат”, другу і третю поділили тернопільці: Богдан Мельничук і Олег Мосійчук за “Реквієм для кларнета без оркестру” та Богдан Мельничук і Володимир Фроленков за “Віщий сон, або Мудрий Іванко”.
Едуард Богуш висловив надію, що ця премія допоможе у здійсненні творчих мрій: “Коли розмовляєш із режисером про постановку своїх п’єс, то він на тебе дивиться, як на “скляну людину ”. Сподіваюся, що перемога змінить таке байдуже ставлення”.
У номінації “Кіносценарії” першу премію отримали Ія Мислицька і Валентин Васянович із Києва за “Креденс”, другу — знову Едуард Богуш за “Ляхову криницю”, а третю — Володимир Ткаченко з міста Сміли Черкаської області за “Московський Клондайк”.
У номінації “Пісенна лірика про кохання” першу премію одержав Володимир Шинкарук із Житомира за твір “Стояли поруч”, другу — Ігор Жук із Києва за “Лист”, третю — киянка Тала Пруткова за “Гравітацію”.
Володимир Шинкарук був приємно вражений нагородою: “На конкурс надіслав десять віршів, які навіть побоявся підписувати власним ім’ям — узяв псевдонім Л. Ранкова. Чесно кажучи, не сподівався на перемогу. Дякую організаторам “Коронації слова”, адже цей конкурс величезний аванс, який маю відпрацювати і в музиці, і в піснях. Єдине про що мрію, аби вистачило сил це здійснити”.
У номінації “Романи” перемогла вчителька української літератури із села Ралівка Самбірського району Ярослава Бакалець із історичним романом “Із сьомого дна”. У творі вона розповідає про добу Богдана Хмельницького, описує останні дні життя Богдана, а потім змальовує боротьбу козацької старшини за владу.
Другою премією відзначений Тимур Литовченко з Києва за твір “Орлик, син Орлика” — про сина Пилипа Орлика — Григорія, який у XVIII сторіччі став державним і військовим діячем у Франції. Третю премію вручили Мирославі Замойській зі Львова за “Гонихмарика”.
Новиною стало запровадження номінацій “Гранд роман”, “Гранд кіносценарій”, “Гранд п’єса”, які вручали переможцям минулих конкурсів — вони разом із грошовими преміями отримали справжні золоті “гранд-корони”.
У номінації “Гранд-роман” переміг Володимир Лис зі “Століттям Якова”, у номінації “Гранд-сценарій” — Юлія Боднарюк із Чернівців за “Атестацію”, а в номінації “Гранд-п’єса” — Валентин Тарасов за “Кар’єру”.
“Гранд корону” Володимиру Лису вручили ініціатори й засновники “Коронації слова”.
Голова правління компанії “Крафт Фудз Україна” Юрій Логуш: “10 років тому ми досить скромно розпочали цю “авантюру”: абсолютно відкритий і анонімний конкурс, який розкрив би літературний потенціал України. Тепер “Коронація слова” — це вже подія, про яку знають, на яку очікують; це бренд, який люблять і поважають”.
“Гранд корону” Юлії Бондарюк вручав відомий польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі. За його словами, українську літературу зараз активно перекладають, адже вона дуже популярна в Польщі.
За роки існування “Коронації слова” нагороди отримали понад півтори сотні письменників. Конкурс відкрив 175 імен, лауреати видали 100 романів, зняли сім фільмів, поставили шість п’єс. Завдяки цьому конкурсу ми відкрили для себе Василя Шкляра, Ірен Роздобудько, Ларису Денисенко, Марію Матіос, Павла Вольвача, Марину Гримич, Андрія Кокотюху, Володимира Лиса, Анну Багряну, Наталку та Олександра Шевченків, Олександра Вільчинського та багато інших.
Нагадуємо, що до участі в конкурсі допускаються твори, написані українською мовою, які раніше не публікувалися. До складу журі входять письменники, журналісти, літературознавці, важливою передумою неупередженості журі є анонімність авторів — їхні прізвища стають відомими лише після визначення переможців.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment