СТО ДНІВ, СТО КУМІВ

Петро АНТОНЕНКО

Сина лідера комуністів Петра Симоненка Андрія щойно призначено урядом на високу посаду першого заступника голови Державного агентства України з інвестицій та розвитку. І це лише маленький штрих із розлогої картини кумівства, яке розквітло за нової влади.
Обивателям, які останні роки балакали під диктовку реґіоналів і тодішньої опозиції про кумівство в помаранчевій владі, варто зараз згадати премудрість, що все відносне. Тоді вистачало охочих попліткувати про численних кумів Ющенка, його брата-депутата і племінника на посаді заступника губернатора. Що ці пліткарі мають говорити зараз? Коли за “сто днів” нова влада встигла непогано прилаштувати зі сто родичів і наближених до президента. Зокрема, в найвищих ешелонах влади: Адміністрації Президента, парламенті, урядових структурах. Ще десятки “своїх” отримали високі посади в областях.
Почати можна хоча б із глави Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна. Виборцям не зайве буде дізнатися, що він кум чинного президента. А ще в кумах у Льовочкіна і екс-президент України Леонід Кучма, і нинішній депутат-реґіонал Едуард Прутнік. Рідна сестра Льовочкіна Юлія Новикова також депутат парламенту від Партії реґіонів.
Дуже солідну посаду щойно обійняв ще один кум президента Віктор Пшонка: відтепер він не просто заступник Генерального прокурора України, а його перший заступник. Його син Артем також депутат парламенту від Партії реґіонів. Нагадаймо, хто забув, що в цій фракції давно й тихо перебуває і син Януковича — Віктор-молодший. Дружину президента Людмилу Янукович чимало хто теж не проти взяти в куми. Ось пощастило відомому реґіоналу Василю Джарти: в кума президентші й посада тепер відповідна — прем’єр-міністр Автономної Республіки Крим. А його донька Вікторія нині суддя Господарського суду Києва.
Незамінний у реґіоналів міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов має вдома ще одного урядовця: його дружина — заступник міністра сім’ї, молоді і спорту.
Свої куми й у сфері нашого народного правосуддя. Сумновідомий за попередніми президентськими виборами Сергій Ківалов, який тоді очолював Центрвиборчком, успішно поєднує депутатство у фракції реґіоналів із членством у Вищій раді юстиції. А відтепер його рідний кум Володимир Колесніченко очолює цю Вищу раду. Можна ще нагадати, що донька Ківалова Тетяна — депутат Одеської міськради.
А як не згадати бойову юристку-реґіоналку Олену Лукаш. У попередню президентську передвиборну кампанію вона мужньо боронила інтереси кандидата-Януковича в судах, потім засідала у парламенті. Коли треба було штурмувати Генпрокуратуру, то, підібгавши одяг, мужньо перелізла через височенний паркан установи — ці кадри охоче показувало телебачення. Нині молода юристка також на хорошій посаді — заступник глави Адміністрації Президента. Але треба, щоб “свої” були скрізь, тож глава держави щойно призначив чоловіка пані Олени Григорія Ілляшова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Словом, і т.д., і т.п. А ви кажете — що там кум чи кума…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment