ПРОТЕСТИ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ

Олександр СУПРУНЮК

25 червня в м. Хмельницькому в рамках всеукраїнської попереджувальної акції відбувся мітинг протесту проти прийняття податкового кодексу та інших законодавчих актів, які уряд всупереч процедурі поспіхом намагається протягти через Верховну Раду. Мітингувальників зібралося близько двох тисяч. Вони прийняли резолюцію й підтримали звернення від координаційної ради Асамблеї ГО МСБ України про неприпустимість ухвалення урядового податкового кодексу. Мітингувальники готові були йти на Київ, але натомість пішли… на облдержадміністрацію. Організаторам насилу вдалося не допустити биття вікон. Майже п’ятнадцять хвилин ОДА була в облозі мітингувальників. Звучали безперервні вигуки “Ганьба!”, свист, а коли вийшли кілька чиновників, організаторам довелося їх боронити від кількох надто емоційних молодиць передпенсійного віку. Ситуацію вдалось вирівняти без міліції, яку попросили не втручатися, бо це могло б спровокувати ще більший конфлікт.
На переговорах в ОДА, куди запросили активістів, чиновники намагались обмежитися пропозиціями до законопроекту, на що прозвучала категорична думка: нема що обговорювати, пропонований закон порушує Конституцію та є шкідливим для України. І не говоріть, що бізнес не хоче платити податків: бізнес, який представляли протестувальники, платить і податки, і штрафи, ще й хабарі. Чи не за них податківець чи міліціонер купує (чи йому дарують?) круту іномарку та ще й квартиру, яку отримує за рахунок місцевої громади, — такі факти нам відомі, й саме це обурює.
Дивує також те, що третина бюджетних коштів іде на утримання чиновників, що в умовах кризи значно зросли видатки на утримання Верховної Ради, Кабміну й апарату президента. Армію в шість мільйонів чиновників два мільйони підприємців не прогодують. Про це й говорили учасники мітингу.
Кілька висновків зі сказаного: бізнес вийшов на протест самостійно, не шукаючи покровителів і вождів серед політиків. Акція відбулася до прийняття законопроекту, а не після. Змінилися настрої: активна позиція та єднання можуть зробити малий і середній бізнес чесних людей господарями у власній країні.

P.S. Вікна у владних кабінетах того дня на Хмельниччині таки побили. Як стало відомо, в одному із сіл голова сільради і дільничний міліціонер насмерть забили чоловіка. Селяни вчинили справжній бунт, штурмом взяли сільраду. Відбувся схід села, втрутились обласні депутати. Версія міліції банальна: потерпілий впав із копиці сіна й забився. Чого він на копицю поліз разом із головою сільради та міліціонером — ніхто пояснити не може.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment