НАСТУП НА УКРАЇНСЬКУ КУЛЬТУРУ

Микола ЛИТВИН,
м. Дніпродзержинськ

Досить! Доки можна терпіти моральне знущання над українським народом? І не в тім біда, що мови двох сусідніх країн схожі. Схожі, але в кожного власна.
І якщо ми, мешканці України, легко сприймаємо мову сусідів, то це свідчить лише про високий інтелектуальний рівень країни, її населення. А ось наші сусіди зі сходу вдають, що нездатні розуміти і сприйняти нашу мову, або ж свідомо не хочуть знати. Що можна сказати таким людям? Якщо людина вперше чує українську мову, то варто, шануючи її, повторити сказане її мовою. Але якщо людина понад сорок років мешкає в Україні, а чи ще гірше — наш “доморощений” невіглас-іноземець? А скільки їх таких? Уся наша естрада зросійщена. Артисти, як і спортсмени, мали б стати носіями рідної культури, а вони несуть культуру сусідньої країни… А поміж тих артистів є й “скороспілі” народні! Які ж вони народні? Хто чув, щоб у розмові між собою або з журналістами артисти послуговувалися українською? Маю на увазі наших зірок естради: Ані Лорак, Тіну Кароль, Ірину Білик, Наталю Могилевську тощо.
А чим нас годують телевізійні канали “Інтер” й “Україна”? Вони носії російської культури. Можливо, навіть виконують замовлення російських ідеологів. Адже, як писав Костянтин Ушинський, “коли зникає народна мова в устах народу — народу більше немає!” А хто ж власники згаданих телеканалів? Вони, з аналізу їхньої роботи, гадаю, належать до агентів сусідньої країни. А де ж країна Україна? ЗМІ мали би бути державними і нести в маси ідеологію й політику країни. Мали б… Та чию культуру, чию думку несуть ці телеканали?
Алла Пугачова зі своєю командою “висмоктала” гроші з України і поїхала… А ви плещіть у долоньки! А на власних артистів в уряду коштів бракує! Чи немає українських поетів, композиторів, виконавців? Що, в нас Вєрка Сердючка найталановитіша? За Андрія Данилка соромно. Талановита людина. І пише сам, і продюсирує, і виконує. Але що він несе? Данилко на Сердючку начіпляє у віночок блакитних і жовтих стрічок — національні кольори. Але в уста Вєрки стільки ганебного суржику вкладає, що весь світ сміється, особливо Москва, з Вєрки Сердючки, тобто з України. І всі ми сміємося, а варто плакати. Адже не від сьогодні так ведеться в Україні, а віддавна! Ігор Крутий, Олександр Сєров, Наталя Корольова, Лоліта Мілявська, Аркадій Укупнік, Олександр Малінін, Лариса Доліна… Не були б російськими артистами, аби мали відповідні умови роботи і належну шану у власній країні. Бо відомо, що “риба шукає де глибше, а людина — де краще”. Недарма ж, мабуть, якось ведуча телепрограми “Пісня року” Руслана Писанка “обмовилася”, що “всі зірки російської естради — українські зірки”. Ось тільки світять вони не на українському небосхилі. Прикро!
А що чекає на нашу культуру, на письменство з приходом влади антиукраїнської? Реґіонали разом із комуністами ратують за двомовність в Україні. Їм подавай другу державну — російську! А як же тоді формувати націю? Хто буде українцями в Україні?

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment