ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ БУТИ ЩАСЛИВИМ

Євген ҐОЛИБАРД

Вихід книжки “Саме життя: Книга про культуру відповідальності”, автор якої Ванда Пултавска (К.: “Фенікс”, 2010. — 256 с., іл.; пер. з польської і упоряд. — Євген Ґолибард) — це без перебільшення надзвичайна подія в українському читацькому просторі.
Ця дивовижна за змістом книжка впродовж короткого часу вже п’ять разів перевидавалася на батьківщині автора — у Польщі. Дивовижна й авторка цієї книжки Ванда Пултавска — доктор медицини, фахівець із психології й психіатрії, мати чотирьох власних і “хрещена мати” тисячі дітей, яких вона врятувала від абортів.
Пултавска відома у Польщі своєю самовідданою працею на ниві просвітництва, зокрема у сфері побудови добрих, щасливих стосунків у сім’ях. Пані Ванда допомагає розв’язувати проблеми родин на основі високої духовності, християнської моралі й раціональної організації життя.
Книжка “Саме життя” надзвичайно потрібна в Україні жінкам і чоловікам, які хочуть створити щасливе подружжя, батькам, які прагнуть добре виховати своїх дітей і уберегти їх од глупоти, а особливо — молоді, яка не дуже вміє відрізняти грішне од праведного, а тому нерідко торує собі дорогу до нещастя.
У книжці пані Ванда наводить велику кількість реальних випадків із особистої лікарської практики, які дуже корисні для читачів ненав’язливою повчальністю. Пултавска розповідає про те, як вона допомагала людям знайти вихід у непростих життєвих ситуаціях, надавала надію тим, хто приходив до неї у хвилини розпачу.
Один із головних напрямів діяльності Ванди Пултавскої — збереження життя ненароджених дітей. І хоча в книжці відображено події в Польщі, досвід наших братів за Бугом корисний для України, чисельність населення якої впродовж двадцяти років скоротилась майже на 8 мільйонів.
Не рак, не СНІД, не наркотики, не серцево-судинні хвороби, а аборти як засіб дозволеного вбивства ненароджених дітей є головною причиною скорочення населення України.
Ще у червні 2008 року в УНІАН за підтримки Благодійного фонду “Розвиток України” було проведено “круглий стіл” на тему: “Аборт — виправдане право на вбивство. Як зупинити масове винищення ненароджених українців?” Громадськість і медики стверджують, що Україна перебуває серед п’ятірки світових лідерів за кількістю абортів. Фахівці наголошують на тому, що явище стало масовим. За офіційною статистикою, щорічна кількість абортів в Україні становить близько 300 тисяч, тоді як громадські організації заявляють, що фактично цей показник вдвічі більший. Дехто з виступаючих на згаданому вище “круглому столі” заявляв, що впродовж майже двадцяти років незалежності в Україні здійснено двадцять мільйонів абортів.
Зрештою, хоч би якою була полеміка щодо кількості абортів (принаймні половину з них виконують без розголосу в приватних гінекологічних кабінетах, тож це не потрапляє до офіційної статистики), неспростовним залишається очевидний факт: відбувається війна, яку українці ведуть проти себе самих! Аборти — це війна, в якій жертвами стають безневинні діти.
Лікарі стурбовані випадками смерті жінок внаслідок абортів, а також кажуть, що досі мало уваги приділяється проблемі реабілітації жінок після переривання вагітності. Директор Інституту репродуктивної медицини Федір Дахно стверджує, що аборт ніколи не проходить безслідно. “Це травма фізична, моральна, емоційна, гормональна, це травма соціальна і психологічна. Це величезне зло, це величезна біда. Але право на аборт мусить залишитися”, — вважає лікар.
Деякі громадські організації в Україні пропонують повністю заборонити аборти через ухвалення відповідного закону. Поміркованіші фахівці радять обмежити доступ до цієї “послуги” та заборонити її на пізніх стадіях вагітності.
Про це мало тільки говорити, а треба допомогти людям не лише зрозуміти, що аборт — це вбивство, а так організувати своє життя, щоб не вбивати. Бо нація, яка щороку вбиває не менше півмільйона своїх майбутніх громадян, не має перспективи і ніколи не зможе навести лад у своїй країні.
Кожне вбивство не лише забирає життя іншої людини — воно суттєво змінює тих, хто його вчиняє. Їх починають непокоїти докори сумління, багато хто з цих психічно ушкоджених людей не витримує і в усвідомленні своєї нікчемності починає заливати горе горілкою, а буває, що й накладає на себе руки. Бо їхня психіка, травмована цим невиправним злочином, не може знайти ані спокою, ані виправдання вбивству дітей.
В Україні однією з головних причин абортів є низький рівень суспільної моралі, зокрема в молодіжному середовищі. Підтвердження цього — літньо-осінній пік збільшення кількості абортів унаслідок радісного піднесення випускників шкіл і вищих навчальних закладів, пляжного сезону та відпусток.
Молодь завчасно починає цікавитись статевими стосунками, причому переважно (якщо не винятково) із погляду емоційних вражень, приємності зближення, а не наслідками і не відповідальністю, які є невід’ємними елементами зближення.
Нещодавно я спробував прочитати короткий курс творчого мислення учням 9 класу в одній із київських шкіл. Спроба не увінчалася успіхом, хоча б тому, що цілком дорослим молодикам цікавіше було крутити на уроках кубик Рубіка, ніж намагатися зрозуміти сенс формули суспільства, п’яти правил системного підходу та восьми законів існування і розвитку систем.
Але найрадісніше, я б навіть сказав, сповнене неприхованої й відверто непогамованої жаги пожвавлення у молодих людей викликало моє дотичне зауваження щодо необхідності розв’язання ними проблеми входження в доросле життя. Бо дорослість вони розуміють переважно із позицій можливості сексуальних стосунків, жодним чином не пов’язуючи це з відповідальністю за наслідки.
Саме для того, щоб рятувати життя дітей, рятувати молодь і подружнє життя, а отже, майбутнє України від невігластва, глупоти і безвідповідальності, вийшла ця книжка, яка повинна бути в кожній сім’ї.
Тому хочу ще раз сердечно подякувати вельмишановній пані Ванді Пултавскій за цей дорогий подарунок для українського читача. Усі охочі можуть ознайомитися із книжкою “Саме життя: Книга про культуру відповідальності” у київській книгарні видавництва “Наукова думка”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment