КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКУ ЛАВРУ ХОЧУТЬ ПЕРЕДАТИ У «МОСКОВСЬКО-ЦЕРКОВНУ» ВЛАСНІСТЬ?

Депутат Київської міської ради, голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець побоюється, що Києво-Печерську лавру передадуть із державної власності до “церковно-московської”. Про це він сказав, коментуючи рішення Київради про передачу Лаври у державну власність.
“Не встигли вщухнути пристрасті щодо перейменування частини вулиці Мазепи на вулицю Лаврську, як навколо головного українського монастиря вибухнув новий скандал. Після відмови передати Києво-Печерську лавру в державну власність на засіданні Верховної Ради, де депутати від Партії реґіонів не підтримали проекту передачі, їхні колеги у Київраді разом із сателітами з Блоку Черновецького таки передали Києво-Печерську лавру з муніципальної власності до державної”, — зазначив депутат.
Депутат стверджує, що влада дуже поспішала, тому і не підготувала документів належно, згідно з регламентом. Зокрема, проект рішення ухвалили з порушенням правил регламенту Київради — питання не розглядали на комісії з питань культури і туризму.
“Причина для такого поспіху очевидна — приїжджає московський патріарх Кирил. Якщо Лавру не передали і вулицю не перейменували, то на київських урядовців (президента, мера тощо) очікувало б “кирилівське шльопання”, — іронізує депутат.
Голова комісії О. Бригинець побоюється, що тепер небезпека нависла і над музеями, і над художніми майстернями, розташованими на території заповідника. Найімовірніше, їх повністю або частково виселять, а саму Києво-Печерську лавру передадуть з державної власності до “церковно-московської”. Це, за його даними, підтверджує прес-служба Києво-Печерської лаври, “яка, звичайно ж, знає, що єдиновладним власником Лаври стане УПЦ МП”. Тому прес-служба вже заявила, що вони якось порозуміються із музеями, зазначив депутат. “Одного не зрозуміло — чому церкві потрібно знаходити спільну мову з музеями. Музеї в нас державні, а Церква відокремлена від держави. Ось і повинна Церква знаходити спільну мову зі своїми вірянами, а музеї — зі своїми відвідувачами. Сподіваюся, попри безглузді перестановки, які ініціювала нова влада, у Лаврі знайдеться місце і ченцям, і музеям, і митцям. Адже Києво-Печерська лавра — не лише церковна, а й духовна святиня України, а духовність — поняття значно ширше, ніж церковність”, — заявив депутат.

За повідомленням УНІАН

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment