ЗАБЕРЕМО ЛАСО У КОВБОЯ СМЕРТІ

Красиві обличчя, ніжні усмішки, спокусливі погляди, вишуканий манікюр і, звісно, сигарета у руці — так жінку зображають тютюнові компанії, нав’язуючи стереотип, що паління серед прекрасної половини людства — це стильно.
Хоча в Україні було ухвалено закони, що обмежують рекламу тютюну, проблема паління ще досить гостра. Всесвітня організація охорони здоров’я відзначила Всесвітній день без тютюну. Темою цього року було питання протидії тютюновим компаніям у рекламі сигарет, спрямованої на жінок.

Наталія АНТОНЮК

В Українському домі пройшла прес-конференція, присвячена Всесвітньому дню без тютюну, в якій взяли участь координатор Коаліції громадських організацій “За вільну від тютюнового диму Україну” Ганна Гопко, заслужений артист України Григорій Чапкіс, музикант Вадим Красноокий, телеведуча Марічка Падалко, екс-міністр охорони здоров’я Микола Поліщук, завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський та інші.
Учасники конференції зазначили, що вперше рівень куріння в Україні сутєво знизився — із 37 % до 26 %. Поширення паління серед жінок теж зменшується: 2005 року щоденно курило 17 % дорослих жінок, тоді як сьогодні 7—8 %. Ці позитивні зміни  відбулися завдяки ухваленим законам, які, відповідно до вимог Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, збільшили акцизи, обмежили рекламу та куріння у деяких громадських місцях, наприклад на залізниці. Із 2011 року друкуватимуть картинки-застереження на пачках сигарет.
Однак Ганна Гопко наголосила, що розслаблятися у боротьбі з палінням не варто: “Хоч реклама сигарет зникла і з зовнішніх носіїв інформації, і з телебачення, тютюнові компанії дуже майстерно рекламують свій товар іншими способами — рекламою на сайтах новин і в соціальних мережах, через термінали з прийому платежів, а ще завдяки різним промоакціям, коли, наприклад, дівчата на вулицях пропонують обміняти пачку сигарет і виграти путівку тощо”.
Григорій Чапкіс і Микола Поліщук показали присутнім, як тютюнові компанії грають на почуттях прекрасного: пачки сигарет яскраві, зручного формату — так і закликають затягнутися, а тютюнові “аксесуари” — запальнички і сірники можна долучити до творів мистецтва — така різнобарвність і вишуканість форм.
Зазначили, що атака тютюнових компаній на жінок найагресивніша: це і широкий асортимент “гламурного задоволення” — тоненьких цигарок, і тютюнова реклама серед товарів для жінок, наприклад дзеркальця з логотипами тютюнових компаній.
Тютюнові компанії популяризують куріння і через спонсорство концертів, і рекламу в місцях продажу тютюнових виробів, тому організація “За вільну від тютюнового диму Україну” звертається до керівництва Верховної Ради з проханням винести законопроект № 5164, яким передбачено повну заборону тютюнової реклами, на розгляд та ухвалити відповідний закон.
Торік у жовтні Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив результати дослідження, яке засвідчило, що жінка-курець не приваблива для більшості чоловіків. 79 % опитаних українських чоловіків хотіли б одружитися із жінкою, яка не курить, і лише 2 % вважають, що жінки-курці стильніші, гламурніші, успішніші. Отже, міф про модність паління серед жінок — лише нав’язлива реклама тютюнових компаній.
Забрати ласо в ковбоя смерті непросто, однак завдяки цілеспрямованій пропаганді здорового способу життя, постійним акціям проти куріння, дотриманням законодавства, що обмежує рекламу та куріння в громадських місцях, можна досягти того, що тютюновий ковбой припинить впевнено скакати преріями, а злякано сидітиме у таверні.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment