ПІДВОДНИЙ КАМІНЬ ОСВІТНЬОЇ РЕФОРМИ

Володимир ФЕРЕНЦ,
м. Івано-Франківськ

Критиків переходу на 11-річну систему середньої освіти вистачає. Люди стурбовані труднощами забезпечення стовідсоткової дошкільної освіти дітей п’ятирічного віку і мають рацію. Дитячих садків бракує, а в сільській місцевості їх майже немає. Шкода й дітей, у яких крадуть два роки безтурботного дитинства. Батьки протестують проти плати за перебування дітей старшого віку в дитячих садках, адже середня освіта в Україні безплатна. Інші резонно зауважують, що реформи як такої немає, бо 12 клас просто виведений за рамки загальноосвітньої школи і “загнаний” у дитсадки.
Зрештою, перед виборами Янукович пропонував не це, а повернення совдепівської 10-річки. Не проти реформи ті, хто вважає марним “протирання штанів” у сучасній школі, яка вчить довго, але як бути успішним в Україні, не вчить.
Учителі занепокоєні можливими скороченнями штатів. Політикам не до цього, вони дружно проголосували за реформу й пішли на канікули, щоб підготуватися до місцевих виборів.
Що ж від шкільної реформи Табачника припасено українській нації? Мета нововведення очевидна. Дивує інше — чому ніхто з тих, хто береться рятувати Україну, цього не бачить і в дружному опозиційному хороводі обходить незручне питання реформи, бо треба йти на нові вибори? Що там наступні покоління, коли вирішується доля конкретної влади і місцевих ресурсів уже сьогодні, точніше, цієї осені? А треба ще відпочити за політичні канікули, наглянути за родинним бізнесом і порахувати партійні багнети!
Особливо не хвилюється автор освітньої новації Дмитро Табачник. Якщо реформа школи нічого в позитиві дітям і вчителям не дає, то має єдине обґрунтування — відроджуватиме і стабілізуватиме систему. Яка ця система в головах табачників, неважко здогадатися. Радянська за формою і капіталістично-феодальна за змістом. І не дай Боже якогось українського буржуазного націоналізму! Головне — загнати всіх маленьких українців у дитсадки і замість мами і тата закласти в голови цю модель з допомогою традиційно російськомовних виховательок.
Західна Україна може залишатися й українською, але без Бандери й УПА, бо така буде стандартна програма, і все контролюватимуть інспектори. Тому ніхто у владі не журиться, що дитячих садків бракує, адже справа ця перспективна, розрахована на створення нової історичної спільноти — “народа України”. Доки народові задурюватимуть мізки політикою і безконечними виборами, від нього хочуть забрати дітей і зробити їх стандартно підготовленими, переконаними співучасниками системи. Підводний камінь освітньої реформи гарантує бажану стабільність для людей влади й обіцяний “рускій мір” в Україні для перестраховки капіталів від буржуазного націоналізму. “Всьо чотко!” — сказали б “Брати Гадюкіни”!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment