ЖАНДАРМСЬКА «ДЕМОКРАТІЯ»

Увійшовши в азарт топтання законів, реґіонал-влада вишукує, де ще “наїхати” на демократичні свободи. Схоже, новий імпульс до цього дає оголошення на 31 жовтня місцевих виборів в Україні. Підготовку до них влада почала в найкращих традиціях тоталітарної комуноімперії. Свідченням цього став скандал зі збиранням владою досьє на політичних опонентів.

Петро АНТОНЕНКО

Народний депутат України від БЮТ Дмитро Шлемко вимагає розслідувати появи “анкет”, у яких бізнесмени мають вказати свою політичну орієнтацію.
Ось який запит депутата оголосив в останні дні сесії спікер парламенту: “Запит Дмитра Шлемка до першого заступника генпрокурора щодо порушення конституційних прав і свобод громадян, втручання в процес їх особистого волевиявлення чиновником Адміністрації президента Станіславом Скубашевським”.
Приводом до запиту стало те, що деякі міськради надіслали анкети до бізнесменів з проханням (читай — вимогою) подати інформацію, зокрема, про політичну орієнтацію керівництва фірм, а також ступінь впливовості на електорат. Документи поширені на виконання доручення заступника глави Адміністрації президента Станіслава Скубашевського.
В Адміністрації президента назвали ці анкети провокацією. “З Адміністрації президента не було ніяких подібних інструкцій відносно збору інформації. Я думаю, що це провокації”, — заявила заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман. Вона зазначила, що якщо й був якийсь листи, то це “фальшивка”.
Хотілося б щиро вірити пані Герман. Правда, якщо по вертикалі влади, такій, як нам твердять, монолітній і згуртованій, гуляють “провокації” й “фальшивки”, це теж “щось не воно”. Отак завтра хтось запустить в обіг фальшивий “указ президента” чи “розпорядження” губернатора. Але чи ж то “фальшивки” гуляють владними кабінетами?
Народний депутат України Олег Ляшко (фракція БЮТ) провів у Чернігові прес-конференцію, де розповів, як місцева влада, насамперед обласна і районні державні адміністрації замість розв’язувати гострі соціально-економічні проблеми, почала політичні переслідування опонентів, насамперед активістів партії “Батьківщина” і загалом БЮТ. Обласна адміністрація за підписом заступника голови Наталії Білоус розіслала лист-вказівку райадміністраціям, а ті, відповідно до цього, — листи сільським радам з вимогою надати дані суто політичного характеру. Листи — справжні, не фальшиві — було продемонстровано журналістам. Згідно з ними, кожен сільський голова, секретар сільради та інші посадові особи (очевидно, бухгалтер, землевпорядник чи керівники сільських установ) зобов’язані заповнити анкету і надати про себе, серед інших, дані, до якої партії належить або про свою політичну орієнтацію. Але цього мало! В анкеті вимагається також відповісти на таке запитання “Кого підтримав на виборах президента України 2010 року”.
Олег Ляшко нагадав, що Конституція України забороняє переслідування громадян за їхні політичні погляди, гарантує вільне і таємне волевиявлення на виборах. А за ось такі речі, зазначив депутат, має бути кримінальна відповідальність, як за зловживання чиновниками службовим становищем, перевищення повноважень. Дивно, що на це не реагує прокуратура. Тому Ляшко надіслав депутатське звернення до прокуратури області з вимогою припинити це беззаконня і притягти чиновників держадміністрацій до відповідальності.
На додачу до цих ганебних “анкет” чинять і прямий тиск на сільських голів — членів “Батьківщини” з вимогою вийти з партії, а в разі відмови — погрозами позбутися посади. У результаті такого тиску райадміністрацій змушені були написати заяви про вихід з партії голови сіл Жовтневе Семенівського району і Курінь Бахмацького. Можна, звичайно, дорікнути їм за недостатню принциповість, але, з іншого боку, знаємо, скільки застосовується брудних прийомів “наїзду” на політичних опонентів.
Словом, чергова виборіада фактично почалася, попри літню спеку. І в тих самих “довколадемократичних” традиціях…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment