ФОРМУЄМО ГалереЮ суЧасного украЇнського мистецтва у свІтІ

Олександер ШОКАЛО,
письменник, культурософ, головний редактор журналу “Український Світ”, голова ВГО “Українська Взаємодопомога” та МГОУ “Четверта Хвиля”

Всеукраїнська громадська організація “Українська Взаємодопомога” та Міжнародна громадська організація українців “Четверта Хвиля” започаткували 2008 року широкомасштабний Міжнародний культурно-суспільний проект — Естафета культур європейських народів “Серце Європи”.
Проект “Серце Європи” спрямований на консолідацію розпорошених у світі українських творчих сил для спільної мети — культурного саморозвитку України та підтримання творчої взаємодії з іншими національними культурами.
За результатами культурно-мистецьких заходів, зокрема пленерів, проводяться виставки. На цій основі ВГО “Українська Взаємодопомога” та МГОУ “Четверта Хвиля” зініціювали створення в столиці України Галереї сучасного українського мистецтва у світі (Галерея СУМУС). Потреба такої галереї на часі — в ній мають бути зібрані твори розпорошених по світу українських художників, переважно молодих і перспективних талантів, тобто твори, які осідають у приватних колекціях за кордоном і назавжди втрачаються для України.
Галерею СУМУС передбачаємо розмістити в зініційованому нашими організаціями Інформаційно-культурному центрі світового українства в Києві. Центр повинен мати потужну ресурсну базу, використовувати передові технології. Підрозділами Центру мають стати: Український всесвітній суспільний медіа-холдинг (телебачення, радіо, книговидання, преса, Інтернет); електронна база даних українських культурних цінностей за кордоном. Електронна база має бути сформована в системі Єдиного депозитарію цифрових колекцій історико-культурної спадщини України, над створенням якого нині працюють МГОУ “Четверта Хвиля”, ВГО “Українська Взаємодопомога” та редакція науково-популярного журналу “Український Світ” спільно з Українським міжнародним комітетом з питань науки та культури при НАН України й фахівцями з інформаційних технологій і мереж. Ця система відповідає стратегічній меті “Європейського культурного простору” та сприяє інтеграції України в глобальний інформаційний простір на питомій культурній основі.
Галерею СУМУС передбачено в двох формах: традиційній експозиційній та віртуальній. Для початку розгортаємо віртуальну Галерею СУМУС на сайті Української світової інформаційної мережі (УСІМ) МГОУ “Четверта Хвиля”. УСІМ системно акумулює й поширює інформацію про життя в Україні й українців у світі в культурній, освітній, правовій, мистецькій, соціальній, економічній сферах, охоплюючи близько 100 країн, де живуть українці.
До Галереї СУМУС залучаємо творчі досягнення українських митців з України та       з-за кордону, які яскраво представляють українське національне мистецтво в розмаїтті його індивідуальних та реґіональних виявів.
Запрошуємо митців, мистецтвознавців, колекціонерів до спільної реалізації Всеукраїнського культурно-мистецького проекту — Галерея СУМУС.
Наші координати:
Редакція журналу “Український Світ”, ВГО “Українська Взаємодопомога”: е-mail: ukrsvit@bigmir.net;
МГОУ “Четверта Хвиля”, Українська Світова Інформаційна мережа: е-mail: novaxvylya@gmail.com, slavov@chello.at http://novaxvylya.iatp.org.ua/novyny.htm http://novaxvylya.hmarka.net/novyny.htm

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment