100 ПІСЕНЬ — ВІД ФЕРМЕРА

Цю людину надихають земля і небо. Земля, бо Галина Мосійчук, про яку йдеться, має у своєму фермерському господарстві 28 гектарів батьківського поля, що перейшли їй у спадок. Небо, бо, попри важку хліборобську працю, виношує у душі справжню музику. На рахунку голови фермерського господарства “Катерина” із Мізоча Здолбунівського району Рівненської області сто написаних пісень, які звучать у виконанні самої Галини Мосійчук навіть у космосі. Свого часу компакт-диск авторки і виконавиці космонавти брали в політ, і там, у позаземному просторі, надихалися чарівними мелодіями. Тож Галина Мосійчук з нагоди ста своїх пісень організувала у місті Дубні сольний концерт, на який зібралися шанувальники з усієї України.

Євген ЦИМБАЛЮК,
Рівненська область.

Талант Галини Мосійчук яскраво запалав уже з перших її пісень — щирих, проникливих, мелодійних, схожих за манерою виконання на пісні Раїси Кириченко, а за внутрішнім змістом — особистісні й неповторні. Усе почалося, як стверджує Галина Василівна, із маминих пісень, які особливим щемом проникали в душу. Водночас хотілося не тільки їх повторювати, а й творити власне. Ось так, мелодія за мелодією, почали народжуватися пісні.
Процес написання пісень в Галини Мосійчук відмінний від інших композиторів. Авторка, зважаючи на відсутність музичної освіти, спочатку награє мелодію на баяні, записує її, дає на аранжування — здебільшого Олександрові Раковському. А після аранжування вносить пісню до репертуару.
Чи не найбільше таких пісень — на слова дубенської поетеси Любові Пшеничної. У свою чергу Любов Пшенична так характеризує співавторку: “Галина Мосійчук радше жінка енергійна й рішуча, ніж вразлива. Одне слово, справжня козачка з міцним калиново-родовим корінням. І, може, саме у родоводі, у великій любові до землі закладений патріотизм її пісень. Коли слухаєш ці пісні, відчуваєш, наскільки вони пройняті життям. Вочевидь, саме пісні допомогли Галині Мосійчук піднятися після важкої хвороби”.
“Часто перечитую лист, який мені надіслали космонавти Олександр Вікторенко, Юрій Онуфрієнко й Анатолій Філченко, — каже співачка, — де вони пишуть: “З великим задоволенням прослухали Ваші пісні, виконані з любов’ю і натхненням. Особливо сподобався твір “Не забувайте матерів”. Висловлюємо Вам щиру вдячність за те, що порадували нас, космонавтів, добрим спадком чарівної лірики під час нашого перебування на навколоземній орбіті, а також у колі наших сімей і друзів. Нових Вам творчих успіхів і злетів!” Заради ось такої місії — творити людям добро — хочеться працювати.
Талант Галини Мосійчук високо оцінений на багатьох конкурсах і фестивалях, де співачка ставала дипломантом і лауреатом. Та найбільша нагорода, зізнається Галина Василівна, це коли пісні звучать в оселях земляків: “Іду часом селом чи містом, чую із запису власний голос, і наче крила виростають. Отже, мої мелодії комусь до душі. Особливо часто на концертах просять мене виконати пісні “Не забувайте матерів”, “Україно моя”, “А зорі не гаснуть”, “Коханій”, “Яблуневий цвіт”, “Козачка”, “Не вернувся додому”, “Зимовий сон”, “Мамина калина”. Саме ці твори стали провідними у випущених компакт-дисках. Зрештою, нині випустити компакт-диск — справа не з легких. Як і нелегко “пробитись” до слухацького загалу, коли не маєш грошовитого спонсора. А в мене спонсор — чоловік Леонід і власна пенсія, бо вже перебуваю на заслуженому відпочинку. Зрештою, який там відпочинок при землі й пісні! Землю треба обробляти, а пісні співати. Ще вчора займалася жнивними клопотами, а сьогодні вийшла на сцену. І в цій земній сув’язі — вся моя доля”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment