СІЯЧ СВІТЛА Й ДОБРА

Шість років тому просвітянська родина — Катерина і Петро Савчуки — повідомили нам про багаторічну дружню співпрацю на благо української нації з Петром Пшиком. Відтоді й міське об’єднання товариства “Просвіта” підтримує з ним добрі зв’язки.

Наталія СИНИЦЯ,
відповідальний секретар Івано-Франківського міського об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, лауреат премії ім. Марійки Підгірянки

Петро Пшик — уродженець Львівської області, ветеринар. Народився в сім’ї селянина. Початкову освіту здобув у Піддністрянах, середню — у Львівській гімназії. У другій половині 1944 року опинився в Німеччині й там залишився після війни.
У Німеччині впродовж п’яти років навчався ветеринарної медицини. Отримавши диплом, емігрував до Америки. 1953-го заснував власну ветеринарну клініку в місті Саммервіл, у якій працював аж до 2004 року.
Перебуваючи на чужині, пан Петро разом із братом Василем став засновником українського студентського хору “Ватра”. До репертуару добирали патріотичні й духовні пісні, влаштовували концерти у дні національних і релігійних свят українців. В американських університетах влаштовували виставки творів українських митців, знайомили охочих з історією України.
Головним завданням Петро Пшик вбачає поширювати правду про Україну задля впливу на державних діячів Америки, щоб здобути їхню прихильність до відродження незалежності України. Він письмово звертався до урядовців, науковців, а також Папи римського Івана Павла ІІ про допомогу в розв’язанні українських проблем. Його листи, звернення, дописи й есе, а також подяки й нагороди опубліковано в книжці “Україна і світ відкритими очима і серцем українця в Америці”, що вийшла у львівському видавництві “Каменяр”.
Петро Пшик відомий меценат: допомагає коштами церкві, де його охрестили, українським культурним і просвітянським установам, малозабезпеченим, онкохворим, дітям-сиротам, школам, релігійним громадам Івано-Франківська, міській “Просвіті”.
Через Івано-Франківське міське об’єднання “Просвіти” Петро Пшик надсилав гроші на спорудження Кобзаревої церкви, на пам’ятник гетьманові України Іванові Мазепі в Полтаві.
Завдяки панові Петрові дванадцятьом просвітянам-активістам з Івано-Франківська передплатили тижневик “Слово Просвіти”. А ще Петро Пшик зініціював добродійний фонд швидкої медичної допомоги імені своїх батьків Дмитра й Ірини Пшиків.
Петро Пшик — сіяч світла й добра, сповідуючи християнські принципи, присвятив своє життя Богові й Україні. Він заслуговує великої пошани. Внесок його щирої душі в нашу національну скарбницю особливо важливий і величний.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment