Ласкаво просимо до Пустовійтів!

Покладання квітів до пам’ятника жертвам сталінізму. Перші — Сергій Гальченко і Герой України Віктор Бар’яхтар

Євген БУКЕТ
Фото автора

Після війни малограмотний радянський чиновник викинув “непотрібну” літеру з назви села, і Пустовійти Миронівського району на Київщині стали Пустовітами. Проте мешканці не зважають на це і всюди використовують правильну назву — на в’їзному знакові, у книжці з історії села тощо.
Кожне українське село по-своєму унікальне. Але трапляються такі, чия унікальність множиться в кількакрат завдяки їхнім мешканцям або уродженцям. Пустовійтам пощастило і на перших, і на других. Мабуть, тому село стало піонером у багатьох шляхетних справах, і сьогодні, мов магніт, притягує столичних мешканців, які втомилися від метушні мегаполісу.
Ще за Радянського Союзу тут діяв колгосп імені Івана Франка. Тому для мешканців села Іван Якович не тільки видатний український письменник, а майже рідна людина. Не випадково з нагоди 150-річчя від дня народження Івана Франка в Пустовійтах було відкрито пам’ятник Каменяру.
Побачити його та вклонитися генієві нашого народу мені пощастило завдяки уродженцю села Пустовійти, заступнику директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Сергію Гальченку та почесному громадянину села, письменнику Олексі Довгому, які організували незабутню подорож до цього мальовничого куточка Київщини з нагоди 154-річчя від дня народження Великого Каменяра.
У селі й досі діє вітряк, зведений 1902 року. Останній буревій зламав два його крила, які незабаром полагодять, але він давно вже працює від електрики. Пустовійтівський вітряк — унікальний. У нього є флюгер, завдяки якому він може самостійно визначати напрямок вітру та повертатися.
1990 року в селі відкрито гранітний пам’ятник жертвам сталінізму 1933—1937 рр. Мабуть, це був перший подібний монумент не тільки на Київщині, а й в Україні.
1992 року споруджено нову церкву в ім’я Іоана Богослова Київського Патріархату. Вже 20 років незмінно очолює парафію протоієрей Іван Наливайко. Кажуть, що жодна пара, яка тут вінчалася, не розлучилася. Тому й їдуть до отця Івана вінчатися і хрестити дітей не лише з Миронівського району, а й зі столиці. Так і на Першу Пречисту, поки йшла святкова літургія, біля храму вишикувалася черга з маленькими дітьми до хрещення.
Раджу всім неодмінно відвідати Пустовійти. Дістатися села нескладно — поруч автотраса і залізнична станція. У цьому чарівному куточку Миронівщини завжди раді гостям.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment