Відповіді на ДЕПУТАТСЬКІ ЗАПИТИ ПАВЛА МОВЧАНА

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ
І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

Народному депутату України
П. М. Мовчану

Шановний Павле Михайловичу!
У Міністерстві культури і туризму України опрацьовано Ваше звернення до Президента України від 10 липня 2010 року стосовно Шевченківського національного заповідника. За результатами розгляду інформуємо.
Висловлені Вами зауваження щодо інтер’єрів музею заслуговують на увагу, однак реставраційні роботи, що тривають у Музеї більше семи років, не є самоціллю. Тому Президентом України було прийнято рішення щодо відкриття Музею у поточному році. Незважаючи на наслідки економічної кризи, які важким тягарем лягли на Державний бюджет, Урядом було виділено необхідні кошти для завершення робіт і створення музейної експозиції, яка б відповідала найкращим світовим зразкам.
Згадана експозиція жодним чином не впливає на предмет охорони пам’ятки культурної спадщини і забезпечує належний рівень подання візуального й аудіоматеріалу, які дозволяють, використовуючи всі можливості сучасної техніки, презентувати меморіальну експозицію різним верствам населення, українцям та іноземцям незалежно від віку та віросповідання. Саме це надасть можливість повною мірою передати духовний спадок Великого Кобзаря, його духовний заповіт.
Використання каменю у матеріалі підлоги відповідає сучасним вимогам до музейних приміщень. Решта змін не становить загрози для автентичності пам’ятки, забезпечуючи повною мірою збереження всіх автентичних елементів, включаючи настінні розписи, монументальний живопис, декорування стелі тощо.
З повагою
перший заступник
міністра         В. М. Андріанов

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ
УКРАЇНИ

Народному депутату України
П. М. Мовчану

Шановний Павле Михайловичу!
Розглянувши Ваш запит стосовно проведення ремонтно-реставраційних робіт у будинку-музеї Т. Г. Шевченка в Шевченківському національному заповіднику, повідомляємо.
За результатами відвідання у березні 2010 р. Шевченківського національного заповідника Президент України В. Ф. Янукович доручив Уряду завершити реставрацію будівлі і відкрити будинок-музей Т. Г. Шевченка до Дня Незалежності України.
У зв’язку з цим МКТ наказом від 31 травня 2010 р. № 288/0/16-10 затвердило розроблені творчою архітектурною майстернею “Л. Скорик” концепцію, тематичну структуру й ескізний проект експозиції зазначеного музею. Такі творчі ідеї були схвалені під час розширеного засідання Науково-методичної ради МКТ з питань охорони культурної спадщини (протокол від 28 травня 2010 р. № 37).
На думку МКТ, використання у згаданому проекті новітніх технологій музейної справи, зосередження уваги відвідувачів на експонатах, безпосередньо пов’язаних з життям і творчістю Т. Г. Шевченка, дасть можливість створити експозицію, достойну постаті Великого Кобзаря. Проекту В. Г. Кричевського та П. Ф. Костирка буде присвячений окремий розділ цієї експозиції.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 30 червня 2010 р. № 544 “Про внесення змін до Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для здійснення інвестицій в інфраструктурні об’єкти, об’єкти соціально-культурної сфери, капітальні видатки бюджетних установ та інші першочергові загальнодержавні заходи”, передбачено спрямування коштів в обсязі 5600 тис. гривень на проектування та створення музейної експозиції в будинку-музеї Т. Г. Шевченка в Шевченківському національному заповіднику.
Порушене питання перебуває на контролі Кабінету Міністрів.
З повагою

Прем’єр-міністр України
Микола АЗАРОВ
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ
І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

Народному депутату України
П. М. Мовчану

У Міністерстві культури і туризму України розглянуто Ваш депутатський запит, оголошений на засіданні Верховної Ради України 18 червня 2010 року, щодо фінансування та випуску газети “Кримська світлиця”. Інформуємо про наступне.
Всеукраїнська літературно-публіцистична і мистецька газета “Кримська світлиця” входить до складу Державного підприємства — Газетно-журнального Видавництва Міністерства культури і туризму України.
Державним бюджетом України на 2010 рік Видавництву доведені планові призначення у сумі 6785,6 тис. грн., а саме:
— на виплату заробітної плати з нарахуваннями — 3968,3 тис. грн.;
— на оплату комунальних послуг, придбання паперу, оплату орендованих приміщень, поліграфічних послуг тощо — 2817,3 тис. грн.
Станом на 07.07.2010 р. Видавництво профінансовано у розмірі 1342,3 тис. грн (згідно з тимчасовим розписом), а саме:
— на виплату заробітної плати з нарахуваннями — 1261,3 тис. грн.;
— на оплату комунальних послуг, придбання паперу, оплату орендованих приміщень, поліграфічних послуг тощо — 81,0 тис. грн.
Із 2 червня 2010 року доведено розпис Державного бюджету України на 2010 рік, у зв’язку з чим необхідно затвердити Порядок використання бюджетних коштів за КПКВК 1801300 “Фінансова підтримка друкованих періодичних видань культурологічного та літературно-художнього напрямку”, відповідно до якого фінансується Державне підприємство і який на сьогоднішній день знаходиться на погодженні в Міністерстві юстиції України. Після отримання експертного висновку Мін’юсту, його буде подано на розгляд до Кабміну.
Після затвердження зазначеного Порядку, МКТ буде направлено на затвердження до Мінфіну паспорт за бюджетною програмою 1801300, після чого буде здійснено фінансування Державного підприємства — Газетно-журнальне Видавництво Міністерства культури і туризму України, згідно з розписом асигнувань.
Крім того інформуємо, що на сьогодні проходить всебічний перегляд діяльності Державного підприємства, визначаються стратегічні напрями його розвитку, відшуковуються можливості для налагодження безперебійного виходу культурологічних видань.
Питання знаходиться на постійному контролі, і МКТ докладе максимум зусиль для його врегулювання.

З повагою
міністр     М. А. Кулиняк

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment