«ДЕФЛЯЦІЯ» ВЛАДИ

Петро АНТОНЕНКО

Державний комітет статистики України, покликаний щось там рахувати і доносити нам, громадянам, видав черговий продукт. Та такий, що мимоволі згадався крамольний антирадянський афоризм: “Є правда, брехня і статистика”. Так-от, статистика оповістила, що в країні настала “дефляція”.
Що воно таке? Пересічним громадянам відоміший протилежний за змістом термін — інфляція, цебто знецінення наших статків внаслідок подорожчань — підвищення цін і тарифів. Ну, це відомо кожному, варто зайти в магазин, відвідати ринок чи уважно вивчити рахунки за газ у серпні — із подорожчанням його на 50 відсотків. А от дефляція, тобто зниження цін, здешевлення товарів і тарифів, — річ не те що маловідома загалові, а просто фантастична!
Та Держкомстат доповідає, що трудами нової влади настала дефляція, та ще й у нечуваних розмірах — майже 10 відсотків! Більше того, можна говорити навіть про 20 чи й 30 відсотків. Річ у тім, що статистики взяли для розрахунку аж цілий останній рік — з липня минулого до липня цього року. Тож завважте: половина (навіть більше) цього періоду припадає на правління старої влади, яку нова звинувачує в розвалі економіки, зубожінні людей і, звісно ж, інфляції. Тож виходить, що “стабільним реформаторам” своїми героїчними зусиллями довелося спершу долати глибочезну інфляцію від старої влади, а потім вийти на нові високі рубежі.
Душа радіє. Але дозвольте одну цитату. Взагалі-то, я й від себе можу це сказати і не лише це. Та й кожен наш читач може додати ще багато чого. Але в цій цитаті є один цікавий нюанс. Отже: “Заходжу в магазин. Півлітровий пакетик пряженого молока, що коштував рік тому 5 гривень, уже більше шести. На двадцять відсотків подорожчав, падлюка, за той час, що я, за твердженням Держкомстатистики, ставав на 10 відсотків “багатшим”. Зросли в ціні кондитерські вироби, м’ясо, ковбаси, чай, кава, одяг, взуття. Подорожчала навіть отрута на кшталт цигарок і алкоголю. І такі дрібниці, як квіти. Красномовно порожніють багато кіосків на ринку “Петрівка” та інших речових ринках Києва. Торгівці не можуть платити високу оренду і просто відмовляються від робочих місць. Скаржаться на падіння попиту продавці книг. А все це — показник, що жодного економічного зростання нема”. Кінець цитати. Але не процесу: його ми спостерігатимемо, точніше, відчуватимемо щодень.
А тепер — про “родзинку” цієї цитати (переклад з російської). Взята вона з недавнього числа газети “Сегодня”, цього галасливого рупора отої самої нової влади, газети “реформаторів”-реґіоналів. Можна назвати й автора публікації, але обійдеться: цей затятий автор вилив відра чорнил, тавруючи “режим Ющенка” і, так само, завзято восхваляв реґіоналів.
Що ж ця публікація значила? Поруч, на тій же сторінці, розлогий коментар про задуми Партії реґіонів та їхнього президента здійснити конституційну реформу (переворот) — публікація під більш ніж відвертим заголовком “Проект “Віктор Федорович Кучма”. Краще й не скажеш щодо “третього терміну” Кучми в особі Януковича.
А заголовок цитованої публікації — “Не вірю в таку дефляцію”. Цілком згоден: ТАКУ дефляцію розгледіти важко. Але взагалі вона існує: це дефляція влади, тобто її швидке знецінення. Схоже, до ціни п’ятака в базарний день. А точнішу цифру покажуть недалекі вже осінні вибори.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment