ОФІЦІЙНО

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

Народному депутату України Мовчану П. М.

Шановний Павле Михайловичу!

За дорученням Прем’єр-міністра України М. Азарова до листа Голови Верховної Ради України В. Литвина Міністерство культури і туризму України розглянуло Ваш депутатський запит від 08.07.10 № Л-109/09 щодо збереження Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Повідомляємо наступне.
Пам’ятки заповідника як на Верхній території Лаври, так і на Нижній потребують проведення ремонтно-реставраційних робіт, а по деяким необхідно провести першочергові протиаварійні роботи. Зокрема, це Дзвіниця Успенського собору, церква Спаса на Берестові, Трапезна, Підпірна стіна Верхньої Лаври, Монастирські мури, Оборонна стіна навколо Ближніх та Дальніх печер тощо.
Проведення робіт по пам’ятках Заповідника включено до “Програми протизсувних заходів, протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках та території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на 2008—2011 роки” в рамках Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.10 № 357. Відповідно до зазначених програм, необхідно виконати ремонтно-реставраційні роботи та роботи з благоустрою території Заповідника на загальну суму 147,65 млн гривень.
Проте протягом двох останніх років на реставраційні роботи фактично виділено 2,95 млн грн, (у т.ч. у 2008 році — 2,65 млн грн, у 2009 — 0,291 млн грн) із запланованих 44,25 млн гривень.
У 2008 році за рахунок цих коштів на корпусах №№ 3, 21, 21-а, 11-6, що є пам’ятками архітектури, були розпочаті реставраційні роботи, які планувалось завершити у 2009 році, однак через відсутність фінансування роботи не завершено та об’єкти не здано в експлуатацію.
У 2010 році зазначеною Державною цільовою програмою передбачено 41,9 млн грн на проведення робіт по об’єктам Заповідника.
Відповідно до п. 12 Протоколу наради від 30 червня 2010 року під головуванням віце-прем’єр-міністра України В. М. Тихонова, МКТ разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади і Київською міською державною адміністрацією необхідно розробити та внести в установленому порядку проект акта щодо затвердження концепції стратегії збереження та розвитку Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник у 2009 році приступив до розроблення генерального плану розвитку Заповідника на період до 2025 року. Генеральний план розвитку Заповідника буде програмним документом, оскільки визначатиме, зокрема, обсяги і терміни проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту і пристосуванню об’єктів культурної спадщини, благоустрою території заповідника, а також заходи з охорони і використання об’єктів Заповідника.
До кінця поточного року планується завершити опрацювання концепції стратегії збереження та розвитку Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, яку буде покладено в основу генерального плану розвитку Заповідника. Затвердження в установленому порядку відповідної науково-проектної документації передбачається до кінця 2011 року за умови необхідного фінансування.
Стосовно робіт, які проводяться на території Нижньої Лаври, то Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра узгоджує у встановленому порядку річну програму проведення робіт на об’єктах Нижньої Лаври й розроблену проектну документацію.
Користуючись нагодою, висловлюємо вдячність за увагу до питань, пов’язаних з охороною культурної спадщини.
З повагою
перший заступник міністра
В. М. Андріанов

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment