«Моя Вкраїно, ти мій раю…»

Ігор Голобуцький, Микола Нестерчук, Сергій Білокінь

Євген БУКЕТ
Фото Миколи КУЧЕРЕНКА

Виставка акварелей під такою назвою відкрилася днями в Музеї Михайла Грушевського. Автор робіт — Ігор Голобуцький — кандидат економічних наук, ветеран народного хору “Гомін”, Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка, голова Ревізійної інспекції товариства вирішив зустріти своє 75-річчя як художник. І має на це повне право — його життя не втратило яскравих барв і він їх тонко відчуває.

Ігор Голобуцький народився у родині відомого українського історика Володимира Голобуцького. Він із тих, кого впевнено можна назвати істинним київським інтелігентом.
Закінчивши Інститут народного господарства, став економістом, кандидатом наук. Тема його дисертації присвячена історії розвитку ремесла і промислів в Україні. Тривалий час працював у науково-дослідних інститутах столиці.
Ігор Володимирович багатьох своїх колег зорієнтував на свідоме ставлення до української історії та культури, а в 60-ті роки й сам активно включається у вир патріотичного руху шістдесятників, й інших долучає і до етнографічного хору “Жайворонок”, і до славнозвісного хору “Гомін”, бо переконаний, у народній пісні закладені ідеї національного відродження.
Маючи багатий життєвий досвід і знання української історії та культури, І. Голобуцький, після виходу на пенсію 1995 року, викладає курс культурології в Університеті “Україна” та професійно-педагогічному коледжі ім. Макаренка. Він — активний член громадської організації “Музей шістдесятництва” і працює в однойменному музеї. Помітною подією став вихід у світ книжки Володимира Голобуцького “Чорноморське козацтво”, яку Ігор Володимирович переклав українською мовою, упорядкував і художньо оформив. Передмову і післямову до видання написав його молодший брат Петро, який, на жаль, цього року відійшов у вічність.
Захоплення малюванням для Ігоря Володимировича перетворилося на органічний вияв його світосприйняття. Основи художнього мистецтва здобував поступово: у вечірній художній школі, у художніх студіях (керівники П. Жаров, В. Забашта, П. Грачов). Знайомство та багаторічна дружба з художником Олександром Семенком, який став наставником і побратимом, допомогли Ігорю Голобуцькому пізнати таємниці складної техніки акварелі.
Подорожуючи рідним краєм, художник відтворює заповідні куточки України і, безперечно, золотоверхого Києва. Естет за природою своєї душі, пан Ігор у всьому бачить красу, співпереживає її, з хвилюванням переносить у свої роботи. Його акварелі теплі, прості і щирі, як народна пісня, в яку безмежно залюблений. Тож його мистецтво має численних шанувальників. Багато з них прийшли на відкриття ювілейної експозиції Ігоря Володимировича.
Серед гостей — історик Сергій Білокінь, художники Микола Стратілат, Тимофій Дячук, дисиденти Євген Обертас, Олесь Шевченко, економіст Юрій Саєнко, музейники, просвітяни, друзі. Урочисту частину вів відповідальний секретар ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Микола Нестерчук, який вручив Ігорю Голобуцькому найвищу нагороду “Просвіти” — медаль “Будівничий України”. З вітальним словом виступили також завідувач Музею М. Грушевського Світлана Панькова і директор Музею історії Києва Катерина Романова.
Ігор Голобуцький був учасником колективної виставки акварельних творів “З Україною в серці”, яка проходила в Національному художньому музеї України (1995). Має також кілька персональних виставок. На нинішній, ювілейній, представлено не тільки картини з творчого доробку художника, а й документи, фотографії, що розкривають історію талановитої київської родини та засвідчують активну участь автора в русі шістдесятництва.
Центральне правління ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, редакція “Слова Просвіти” сердечно вітають Ігоря Володимировича Голобуцького з ювілеєм і бажають сил і здоров’я на довгий, щедрий вік! З роси й води!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment