«НАРОДЕ МІЙ, ДО ТЕБЕ ЩЕ Я ВЕРНУ…»

Тетяна ЧЕРЕП

Напередодні сумної дати — 25-річчя від дня загибелі Василя Стуса — у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П. Г. Тичини в Києві відбулася презентація його аудіокниги “Листи до сина”.

“Людина завжди залишається людиною”, — писав Василь Стус. Або ще: “А хочеш я розкажу тобі про те, як стати героєм? А втім, це не обов’язково бути героєм. А обов’язково бути доброю людиною…”
— Треба за всіх обставин залишатися людьми. Треба навчитися любити себе, а вже потім нас, українців, почнуть шанувати інші, — ніби відповідаючи батькові, звернувся до учасників презентації Дмитро Стус.
Видання аудіокниги стало можливим завдяки благодійним внескам слухачів радіоканалу “Культура”.
— Усім цим людям доземний уклін, — говорив, виступаючи, голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець. — Приклад вартий наслідування. Головне, щоб ці диски потрапили в кожний освітній заклад, в кожний найвіддаленіший населений пункт.
Аудіокнига Василя Стуса “Листи до сина” — ще одна з аудіокниг серії “Твої сини, Україно, — твій біль, твоя слава”, яку започаткував, записує та пропагує народний артист України Олександр Биструшкін.
— Для мене не простим було знайомство з творчістю Василя Стуса. Я певний час йшов до того, аби його зрозуміти, відчути і я щасливий, що це, зрештою, мені вдалося, — зізнався виконавець творів. — “Листи до сина” — це аудіокнига, яка нікого не залишить байдужим.
Читання одного з листів батька до сина лауреаткою премії ім. Василя Стуса Лесею Матвієнко викликало не тільки вдячні оплески, а ще й сльози…
Участь у презентації аудіокниги взяли Валерій Франчук, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка та премії ім. Василя Стуса, заслужений художник України Володимир Кацан, який працював над оформленням диска та багато інших. Тужливу композицію “Журавочка” як присвяту Стусовій дружині Валентині виконала студентка Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра Олена Голубовська.
— Ми повинні вчитися пам’ятати не на словах, а на конкретних справах, — звернулася до присутніх директор Літературно-меморіального музею-квартири П. Г. Тичини Тетяна Сосновська, яка немало зробила для того, аби презентація аудіокниги відбулася. — У кожного з нас є нагода у ці дні побувати на Байковому кладовищі біля могили Стуса, щоб, як годиться, згадати, вшанувати… Це, справді, важливо. Це ще раз підтвердить нездоланну нічим щирість української душі.
В одному з листів синові Василь Стус напише: “…Рости добрим козаком, чесним і правдивим. Не потурай злу і знай, що твій батько віддав усе життя, аби людям жилося краще. Всім краще, на всій землі. Рости чесним українцем, а не яловим хохлом”.
Цей своєрідний заповіт Дмитрові від батька має сьогодні стати заповітом для всіх-всіх синів і дочок України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment