ЗАЯВА

Прокурору Запорізької області
Державному раднику юстиції
Кулакову Валерію Івановичу

Шановний Валерію Івановичу!
Як стало відомо із засобів масової інформації, 08.09. 2010 р. Запорізькою обласною радою ухвалене незаконне рішення про фактичне запровадження до офіційного використання на теренах Запорізької області замість державної української — російської мови. Зазначене рішення суперечить положенням чинної Конституції та законодавства України.
Згідно зі статтею 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.
Цією ж статтею закріплено принцип рівноправності мов національних меншин.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Конституції України, ч. 3 ст. 24 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зокрема п. 4 ст. 92 Конституції України закріплює положення, за яким державною мовою в Україні є українська мова. Держава (саме держава, а не органи місцевого самоврядування) забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Цією ж статтею закріплено положення, що застосування мов гарантується Конституцією та визначається законами України.
Крім того, Конституційним Судом України з цього приводу також ухвалено рішення від 14. 12.1999 №10-рп/99, згідно з яким встановлено, що положення частини першої статті 10 Конституції України, за яким державною мовою в Україні є українська мова, треба розуміти так, що українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (діловодство тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються Законом (частина п’ята статті 10 Конституції України).
У зв’язку з вищенаведеним, ухвалення Запорізькою обласною радою рішення “Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови в Запорізькій області” суперечить ст. 10 ч. 2 ст. 19, п. 4 ст. 92 Конституції України, ч. 5 ст. 24 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” п. 4 ст. 2 ч. 1 Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, рішенню Конституційного Суду від 14.12.1999 №10-рп/99.
Вищенаведені обставини обурюють свідому громаду Запорізького краю і спонукають нас звернутися до Вас із проханням про опротестування органами прокуратури незаконного рішення Запорізької обласної ради.
09.09.2010 р.

Голова Запорізького облоб’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка
Олег ТКАЧЕНКО;
Голова Запорізького облоб’єднання КУН
Василь ТИМЧИНА;
Голова Запорізького Братства ОУН-УПА
Михайло КАЛИНЯК

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment