Катерина КРИЧЕВСЬКА: «Я НЕ ЗБИРАЮСЯ МОВЧАТИ!»

Нашим читачам, які стежать за подіями на Чернечій горі у Каневі, буде цікаво прочитати приватний лист родички архітектора Василя Кричевського. Зокрема в ньому йдеться про промислову забудову Канева та про нову експозицію в меморіальному музеї Т. Г. Шевченка. Лист адресовано І. Д. Ліховому і публікується зі згоди адресата й авторки листа. Стиль зберігаємо.
Ще раніше читала в “Свободі” (діаспорська газета) коротенький звіт, що робиться в Музеї на Тарасовій горі, й інші листи з України, які показують, що т.зв. “модерним” українцям (?) — Шевченко, Канівська гора, Музей-символ і взагалі українська культура — “до лампочки”, як колись казали на Лук’янівці, в моєму дитинстві!
Бідна Україна! Така безземельна не має і клаптика вільної землі, щоб побудувати важливу індустрію! То вони, модерністи, індустріалісти конче мусять будувати на тих місцях, що важливі для української культури, які практично треба використовувати для туризму (не дві хатки, а щось порядне!). Цікаво, як би було в Італії, якби модерністи-індустріалісти почали забудовувати Колізей, або на площі Св. Петра побудували прибуткові будинки, або в Флоренції змодернізували “Понте Векіо”?
А Італія, як і інші країни, без туризму, без слави їхньої старовини, їхньої культури — дуже б втратили!
Ну тут треба згадати, що задумали “модерністи” з Музеєм на Тарасовій горі, який був створений за проектом мого діда Василя Г. Кричевського і його учня Костирка, за радянських часів над входом у Музей прикраса була (не те, що дід планував) великий плакат із мордою Сталіна!
І от прийшла Незалежна Україна, почався ремонт Музею, трудно, поволі, але щось робилося! І тут з’явилася нова, молода (?), але, головне, модерна групка, яка бачить Музей старомодним, селянським виявом (групка дуже боїться, щоб не подумали, що вони селюки і не модерні!!), і почали “модернізувати”. Замість свіжих, світлих кольорів — глум! Сіре, чорне, брудно-коричневе глухе! Підлога, стіни, завіси на вікна! Музей став святкувати могильний песимізм, фройдовський “модерн”.
Якщо ця групка прагне бути носіями модернізму — то хай будують свої задумані музеї, буди і т.д., а те, що зроблене раніше, хай їхні неселянські пальчики не торкають.
Також чую, що ці “високо-інтелектуальні-модерністи” вважають, що мій дід взагалі не був архітектором, що… і т.д.
Вони, мабуть, і Шевченка ніколи не читали і не чули, що він сказав: “Свого не цурайтесь…”
Мій дід не може захищатися, на нього і на прізвище Кричевських плюнули, а я не збираюся мовчки “витертись” і мовчати!
“Модерністи” — це поверхові, неуки, безкультурні вискочки, “модернізм” яких через 5 хвилин в історії забудеться!
З найкращими побажаннями, щиро

Катерина КРИЧЕВСЬКА-РОСАНДІЧ,
Каліфорнія, США

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment