ПРОМЗОНА ПЕРЕТВОРИТЬСЯ НА КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР

Минулої п’ятниці в Києві пройшла конференція, присвячена побудові у столиці нового Центру сучасного мистецтва.
Журналісти мали можливість оглянути територію “Експериментально-механічного заводу”, що розташований на Видубичах, де незабаром має з’явитися культурний плацдарм, аналогів якому немає в Україні. Заводські будівлі не зникнуть повністю, а будуть перетворені на виставкові, концертні та кінозали, майстерні, галереї, студії звукозапису та відеомонтажу, розважальну інфраструктуру.
Під час конференції президент фестивалю ГОГОЛЬFEST та ініціатор створення нового острівця культури Влад Троїцький розповів, що інноваційний навчально-виробничий Центр сучасного мистецтва відрізнятиметься від усіх мистецьких центрів, що нині існують у Києві. І не лише розмірами (загальна територія 5 га), а й принципово іншим підходом. Акцент робитиметься на освітні програми. Основні цілі створення Центру: розвиток мистецької спільноти, реалізація сучасних освітніх проектів із метою підвищення професійного рівня, надання молодим художникам і артистам можливостей для спілкування і самореалізації.
Поділитися досвідом в організації постіндустріальних просторів і підтримати колег до Києва приїхали російська дизайнер Катя Бочавар, директор Московського мистецького центру “ПROEKT FAБРИКА” Ася Філіппова, представник Громадського центру управління земельними ресурсами Марк Кашинськи (Франція) та інші.
Зі своїми пропозиціями виступили й українські митці. Письменник Любко Дереш розповів про “Літреактор”, який він “випробовував” на останньому ГОГОЛЬFESTі. Концепція “Літреактора” включає заснування регулярних літературних семінарів на базі нового ЦСМ, де б літератори-початківці могли не лише навчатися, а й знайти однодумців. Художниця Анна Надуда запропонувала відкрити у центрі сквоти для художників, де вони б мали періодично збиратися для створення спільних проектів та обміну досвідом.
Продюсер компанії “Артхаус Трафик”, яка займається прокатом нестандартних фільмів, Денис Іванов поділився ідеєю п’ятизального кінотеатру з попередньою назвою “Музей кіно”. За орієнтир він зі своєю командою взяв знамениту паризьку “Синематеку”. Також Денис розповів про проект освітніх дитячих кіноабонементів, спрямованих на те, щоб навчити школярів відрізняти справжнє кіномистецтво від несправжнього.
Повна реалізація такого масштабного проекту може розтягнутися на кілька років, утім його ініціатори не виключають, що ЦСМ розпочне роботу доволі швидко. До весни має бути готовий проект, а потім відразу почнеться будівництво. В реальність подібного сценарію вірить і дизайнер Катя Бочавар, якій нещодавно вдалося за три тижні підготувати виставковий майданчик на заводі, який пізніше було визнано одним із найкращих виставкових майданчиків Москви.
Зараз ініціатори Центру сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST шукають однодумців та інвесторів, тому відкриті до діалогу і готові розглянути різні пропозиції. А от на державну підтримку Влад Троїцький не розраховує. Вважає сподівання на те, що можновладці допоможуть стати на ноги подібному культурному проекту “божевільними”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment