«ШЛЯХОМ УКРАЇНСЬКИХ ПАТРІОТІВ»

Нещодавно в приміщенні Спілки письменників України відбулося перше засідання Ради проекту “Шляхом українських патріотів”.
Проект  стартував 5 листопада 2008 року на Майдані Незалежності у Києві мітингом-реквіємом присвяченим 40-річчю з Дня самоспалення Василя Макухи на Хрещатику проти окупаційного комуністичного режиму в Україні, та введенню совєтських військ до Чехословаччини. Також упродовж двох років були проведенні заходи з ушанування пам’яті Кирила Осьмака, Василя Симоненка, Алли Горської, Олекси Гірника, Валерія Марченка, Олекси Тихого, Юрія Литвина, Василя Стуса, Петра Григоренка, Володимира Маняка, В’ячеслава Чорновола.
Метою проекту є вшанування пам’яті, повернення замовчуваних імен, організація різноманітних пам’ятних заходів, відновлення історичної пам’яті про непересічних українців другої половини ХХ сторіччя, які боролися і віддали своє життя за Україну.
Цей проект присвячений 20-й річниці відновлення державності в Україні. Наша задача  висвітлити ще свіжі в пам’яті українського суспільства події не стільки з погляду офіційних версій (інколи суперечливих), скільки з позиції Людини. У нас дотепер часто людей продовжують вимірювати за “коротким курсом історії”. Минуле нашої держави багатоманітне. Однозначна позиція тільки тих українців, які залишили нам на згадку непересічні сторінки свого життя і незламну віру в Справедливість, вони — боролися. В цьому, напевне, і полягає відмінність між ними і нами, сьогоднішніми. Їх було не так багато, але сила їхнього духу перевершувала багатотисячні майдани.
До Ради проекту увійшли            Р. Андрейко, Є. Бомбар,  О. Березюк, О. Гелевей, В. Герасимчук,      Д. Гуцуляк, К. Дикань, І. Драч,         М. Ковальчук, В. Кононов, А. Клюга,  Є. Лупаков, М. Миколайчук,       В. Овсієнко, Б. Олійник, П. Осадчук, Н. Осьмак, Я. Погарський,       Д. Понамарчук, Т. Прогнімак,            А. Пушкаренко, М. Пушкаренко,   М. Ратушний, П. Романчук,                Б. Ступка, Д. Стус, М. Селюк, Л. Танюк, А. Тарасенко.
Головою Ради проекту обрали письменника і публіциста Дмитра Стуса, секретарем — директора Інституту проблем радикалізму Констянтина Диканя. Автор ідеї й керівник проекту Арсеній Пушкаренко.
На першому засіданні Рада ухвалила рішення створити сайт в Інтернеті для збору і викладення матеріалів про видатних українців другої половини ХХ ст., а згодом за матеріалами сайту видати книжку до 20-ї річниці відновлення Незалежності України. І сайт, і книжка матимуть назву “Шляхом українських патріотів”.
Наступне засідання Ради проекту заплановано на початок листопада 2010 року.

Джерело: mrkiev.com.ua

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment