НОВИНИ З ІВАНО-ФРАНКІВЩИНИ

Михайлина БОДНАР,
завідувач культурномасової роботи обласної “Просвіти”, член Національної спілки журналістів України

Уже четвертий місяць у приміщенні НД “Просвіта” діє “Українська книгарня”. Тут користується популярністю література видавництв “Промінь”, “Ранок”, “Школяр”, “АБАБАГАЛАМАГА”, “Казка”. Нині асортимент книжкової продукції розширився музичною літературою, українською атрибутикою. Варто зазначити, що ціни тут порівняно з іншими книгарнями помірні.

* * *
У рамках Концепції відновлення сільських “Просвіт” в області виступили учасники художньої самодіяльності обласного НД “Просвіта” в селі Старий Лисець. Голова обласної “Просвіти” Степан Волковецький розповів про потребу відродження “Просвіти” у кожному селі. На його думку, якщо б вона діяла у кожному населеному пункті України, то ми б мали іншу ситуацію в державі, іншу політику і вищий рівень життя. Голова “Просвіти” вважає, що з часу проголошення незалежності Україна не мала таких загроз, як сьогодні. Бо йде наступ на все українське. Найяскравіше це спостерігається в гуманітарній сфері, в діяльності міністра освіти перекрученням української історії і в підпорядкуванні інтересів України російським імперським інтересам.

* * *
Після піврічної перерви у НД “Просвіта” знову почав діяти Клуб обдарованих дітей. Його керівник Руслана Дейнега теж розпочинала навчання у цьому Клубі. А сьогодні вже має вихованців. Перед цим були її успішні виступи на різних обласних фестивалях, конкурсах і концертах.

* * *
На черговому засіданні правління облоб’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка було розглянуто і схвалено програму ремонтних робіт у НД “Просвіта”. У ній передбачено виконати роботи на суму близько 150 тисяч гривень.
Уже відремонтовано дах. У деяких приміщеннях старі вікна замінені на енергозаощаджувальні.
Члени правління обласної “Просвіти” на засіданні одностайно проголосували за подальше проведення торговопромислових ярмарків із метою зібрання коштів для здійснення запланованих робіт.

* * *
Правління обласної “Просвіти” розглянуло повідомлення про незаконне звільнення з посади ректора Донецького національного університету, голови Донецького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” Володимира Шевченка. Вирішили звернутися до прем’єрміністра М. Азарова з вимогою повернути його на посаду ректора Донецького університету і провести прозорі вільні демократичні вибори ректора.

* * *
У народному домі “Просвіти” відбулася презентація фундації ім. Олекси Гірника, в якій взяли участь син Олекси Гірника, голова фундації, народний депутат України IV—V скликань Євген Гірник, громадськополітичні діячі Степан Волковецький, Андрій Парубій та Зіновій Шкутяк.
Учасники зустрічі з тривогою зазначали, що загроза зросійщення, проти якої повстав Олекса Гірник, нині знову витає над Україною. Адже у Верховній Раді регіонали, комуністи і литвинівці подали законопроект про мовний режим в Україні, який у разі ухвалення фактично затвердить державний статус російської мови. У планах фундації на найближчий час реалізація через місцеві ради програми “Проща до Шевченка”, мета якої відвідини кожною українською дитиною Тарасової гори в Каневі, співучасть у заснуванні краєзнавчого музею ім. Олекси Гірника в Богородчанах, творчі конкурси на здобуття премії ім. О. Гірника, проведення спортивних змагань на його честь, заснування громадського університету, де старші люди зможуть оволодіти комп’ютером, знаннями іноземних мов і здобути корисні професії.

* * *
На запрошення сільського голови с. Бовшів Ганни Очкур учасники художної самодіяльності ОНД “Просвіта” побували у цьому стародавньому селі Галицького району. Присутні спілкувалися з головою місцевого осередку “Просвіти” Лесею Крук. Адже “Просвіта” в селі має давні традиції. Вона заснована ще 1907 року і дуже багато зробила у боротьбі за збереження української мови та відновлення духовності селян у довоєнний період. Сільський голова зазначила, що найважливіше завдання — відстояти і зміцнити інтереси українців у час передвиборної кампанії до органів місцевого самоврядування й зупинити перевертнів і пристосуванців. Про завдання теперішньої “Просвіти” розповіли відповідальні секретарі обласної та Галицької “Просвіти” Михайло Рудковський та Семен Побуцький. Перед глядачами виступив ансамбль “Квіти ромену” обласного Народного дому “Просвіта” під керівництвом Ореста Турка.

* * *
Нещодавно в НД “Просвіта” відбулося вшанування члена Центрального проводу ОУН, керівника служби безпеки УПА Миколи Арсенича на честь 100річчя від дня народження.
Присутні засвідчили пошану до сивочубих ветеранів УПА, які стали совістю нації і вписали золоті сторінки в історію українського державотворення. Перед ними виступили заслужений діяч культури України Петро Арсенич, голови обласної та міської Організації Українських Націоналістів Зіновій Остап’як та Микола Сулятицький, голова КУН області Богдан Борович. Їхні виступи доповнював хор “Золота заграва” під керівництвом Богдана Парумби. В репертуарі були твори, які допомагали воякам і командирам УПА вистояти в лихоліттях виснажливої боротьби і сталінських репресій. Звитяжцям українського війська була присвячена і виставка Петра Арсенича.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment