«МОЛОДІСТЬ» ПОДОРОСЛІШАЛА, АЛЕ НЕ ЗМІНИЛАСЯ

У столиці триває ювілейний кінофестиваль “Молодість”, який розпочався 23 жовтня.

Цього року фестиваль дебютів святкує 40річний ювілей, тому не дивно, що до Києва завітало так багато іноземних знаменитостей зі світу кіно. Серед них Фанні Ардан, Крістофер Ламберт, Лукас Мудісон, Софі Марсо, Володимир Меньшов, Карен Шахназаров, Жерар Депардьє, Рената Літвінова.
Головувати міжнародним журі запросили французького режисера Марка Каро (“Місто загублених дітей”, “Делікатеси”). Також до складу журі увійшли: лауреат гранпрі минулорічної “Молодості” Райнер Фріммель (Австрія), продюсер Олена Яцура (Росія), художник Олександр Ройтбурд (Україна), оператор Гжегож Кенджєрські (Польща).
Протягом тижня провідні кіномитці не лише дивитимуться кінострічки, а й ділитимуться з молоддю секретами власних успіхів. Під час кінофестивалю у Київській майстерні талантів пройде понад 20 майстеркласів.
Загалом під час кінофестивалю можна подивитися 25 програм і більше ніж 350 фільмів.

БОЛІСНЕ КОХАННЯ
Розпочалася “Молодість” пронизливою мелодрамою “Картагена”.
Дебютант Алан Монн обрав для картини нібито трохи заїжджену в сучасному кінематографі тему: Вона — прикута до ліжка заможна жінка (Софі Марсо), Він — колишній боксер, пияк і волоцюга (Крістофер Ламберт). Мюріель шукає наглядальницю, бо дівчата тікають від неї, ледь протримавшись кілька днів, а Лео, за належну платню, готовий прийти на допомогу. З цього починається історія їхніх стосунків. Ці двоє — людина з пораненою душею і людина зі скаліченим тілом потрібні одне одному.
Режисер розповів, що “Картагена” — спроба показати кохання іншими засобами.
Мелодрама знята за мотивами новели Еріка Холдера “Людина біля ліжка” дуже відрізняється від інших історій кохання — тут ми не побачимо жодного поцілунку. Не буде і хепіенду в звичному розумінні цього слова і це глядач розуміє майже відразу. Власне, у стрічки немає закінчення, адже новела надто акварельний жанр, у якому конкретика не обов’язковий елемент композиції.
На пресконференції Софі Марсо розповіла, що їй було доволі важко працювати над цією роллю, адже її героїня паралізована, тому акторка не могла рухатися, а отже, застосовувати звичний акторський арсенал. З іншого боку, ця її нерухомість була ключем до персонажу, що змушувала шукати нові можливості.
Кохання цих двох людей, ніжність, теплота їхніх непростих стосунків переповнюють картину. І багато кого змусить не лише нишком утерти сльозу, а й стати трішечки добрішим та людянішим. Можливо, секрет не лише в тому, що цей дует — прекрасні актори, а й тому, що в реальному житті Софі Марсо та Крістофер Ламберт живуть разом і кохають одне одного.

УКРАЇНСЬКА СКЛАДОВА
Мабуть, не випадково, що саме цього ювілейного року в конкурсній програмі бере участь рекордна кількість українських картин. Водночас генеральний директор МКФ “Молодість” Андрій Халпахчі, якого завжди критикували за зайву прискіпливість до вітчизняних режисерів, запевнив, що до конкурсу увійшли лише якісні українські картини, за які не соромно перед гостями.
У номінаціях Студентські фільми: “Її місце порожнє” (Україна, США, Богдана Смирнова), “Перешкода” (Україна, Максім Буйніцкі), Короткометражні фільми: “Мудаки: Арабески: Тупик” (Україна, Іван Тімшин), “Мудаки: Арабески: Останній лист” (Україна, Юрій Ковальов), “Мудаки: Арабески: Труси” (Україна, Жанна Довгич), Повнометражні фільми: “Щастя моє” (УкраїнаНімеччинаНідерланди, режисер Сергій Лозниця).
Крім цього, молоді українські режисери змагаються в окремій програмі Панорама українського кіно, до якої потрапило понад 30 стрічок.
Показово, що серед членів журі, яке оцінює вітчизняних митців, голова служби кінематографії Катерина Копилова. До речі, це не єдина участь Мінкульту в фестивалі. За словами Андрія Халпахчі, цього року ця державна структура виступила у ролі повноцінного партнера МКФ. Підтвердженням цього є 1,5 мільйона гривень, яке Міністерство виділило для організації кінофестивалю.
До речі, місто, яке торік зовсім проігнорувало “Молодість”, а позаминулого навіть заборгувало фестивалю гроші, також підтримало ювіляра.
У рамках фестивалю відбудеться ще кілька позаконкурсних українських прем’єр. Це фільми: “Шляхом Колумба” (режисер Костянтин Шамін), “Три історії з Галичини” (Ольга Онишко, Сара Фархат), “Дніпро” (Олександр Шапіро), “Мільйон до неба” (Ігор Копилов).
А от у чому фестиваль лишається стабільно незмінним, так це у відсутності нормальної організації заходів і пресконференцій і загальній неповазі до представників масмедіа. Утім, тих, хто відвідує “Молодість” не перший рік, це вже не дивує, вони звикли й намагаються ігнорувати негаразди, і насолоджуватися мистецтвом кіно.

Хто отримає гранпрі та чи будуть серед цьогорічних переможців українські режисери стане відомо 31 жовтня.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment