ВУЛИЦЯ АКАДЕМІКА КРАВЧУКА

kravchukОльга ПУГАЧ

У Дарницькому районі Києва нещодавно відбулась урочиста і зворушлива подія — відкриття меморіальної дошки на вулиці, названій на честь академіка Михайла Пилиповича Кравчука.
Вісім років минуло як до КМДА надійшла пропозиція від науковців НТУУ “КПІ” та громадських організацій про присвоєння одній з вулиць Києва імені М. Кравчука — найвизначнішого вітчизняного математика ХХ сторіччя. 29 жовтня 2009 року рішення про найменування вулиці на засіданні сесії КМДА було нарешті затверджено.
Відкриття дошки приурочили до чергової річниці з дня народження Михайла Пилиповича. Організатор заходу — невтомна просвітянка, академік, професор кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей фізикоматематичного факультету НТУУ “КПІ” Ніна Вірченко. Серед присутніх — студенти КПІ, школярі з с. Саварка Київської обл. з вчителькою Т. Петрик. У непевні 20і роки минулого сторіччя Михайло Пилипович був директором їхньої сільської школи. Присутні були також викладачі математики з КПІ, адже до арешту 1938 р. М. Кравчук завідував у інституті кафедрою математики; представники наукової громадськості, просвітяни, члени Товариства політв’язнів та репресованих на чолі з головою Київської організації Г. Куценком і, що важливо, онуки і правнуки Михайла Пилиповича. Саме їхнім коштом було виготовлено і встановлено меморіальну дошку, яку створив скульптор     А. Древецький. Присутні були також представники Волинського земляцтва, журналісти.
Начальник відділу внутрішньої політики Дарницької РДА Н. Трухіна привітала присутніх з важливою для міста подією, адже до того вулиці, названі на честь М. Кравчука, були лише в Луцьку та Львові. На заході також виступили дослідник і популяризатор наукової спадщини М. Кравчука Н. Вірченко, проректор НТУУ “КПІ” М. Ільченко, директор школигімназії № 290 П. Замаскіна, яка зазначила, що саме цією вулицею багато хто зі школярів щоденно ітиме до школи. Трьом студентамвідмінникам фізикоматематичного факультету КПІ на урочистостях були вручені іменні стипендії академіка Кравчука.
Вулиця імені академіка Михайла Кравчука розташована поруч з вулицею іншого визначного українця — композитора Л. Ревуцького. З Кравчуком вони майже ровесники, тож імовірно, що за життя були знайомі. Адже в ближчому оточенні Кравчука були, як відомо, не лише математики, а 1935 року професори М. Кравчук і Л. Ревуцький входили до кола київської наукової та культурної еліти.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment