АРХІПАСТИР І ПРЕДСТОЯТЕЛЬ

filaretСВЯТКОВІ ЗАХОДИ З НАГОДИ 15ЛІТТЯ ПАТРІАРШОЇ ІНТРОНІЗАЦІЇ
22 жовтня 2010 року виповнилося 15 років від часу інтронізації на Київський патріарший престол Святійшого Патріарха Київського і всієї РусиУкраїни Філарета. З цієї нагоди в столиці 21—22 жовтня відбулася низка урочистих заходів.
Зокрема 21 жовтня зранку на території Михайлівського Золотоверхого монастиря в залі Вченої ради КПБА відбулося засідання Архієрейського Собору УПЦ Київського Патріархату.
Цього ж дня з 14.30 до 16.30 в Національній філармонії України відбулася урочиста Академія та концерт духовної музики, присвячені 15літтю Патріаршої інтронізації.
Член Священного Синоду митрополит Львівський і Сокальський Димитрій виголосив доповідь про особу та діяльність Патріарха. Від імені єпископату Київського Патріархату Вітальний адрес зачитав секретар Священного Синоду єпископ Васильківський Євстратій. Також зі словами вітання до Святійшого Владики звернулися Президент України (2005—2010 рр.) Віктор Ющенко, голова партії “За Україну”, народний депутат України В’ячеслав Кириленко, голова Комітету Верховної Ради України з питань духовності й культури, голова Національної спілки письменників України Володимир Яворівський, голова Української всесвітньої координаційної ради Дмитро Павличко та інші. Раніше Патріарха привітали також голова партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко, голова Держкомнацрелігій Юрій Богуцький, інші політичні та громадські діячі.
Святійший Патріарх Філарет подякував за поздоровлення та звернувся до присутніх зі словом.
У другій частині Академії відбувся хоровий концерт духовної музики. Прозвучали твори у виконанні хору КПБА, хору “Видубичі”, муніципального камерного хору “Київ” та муніципальної капели імені Л. Ревуцького.
Урочистості цього дня завершилися прийняттям у Актовій залі КПБА.
22 жовтня 2010 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі була звершена урочиста Божественна літургія, яку очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні єпископату Київського Патріархату.
Наприкінці богослужіння від імені всього єпископату з привітальним словом до Святійшого Патріарха Філарета звернувся митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Владика розповів присутнім у храмі молільникам про нелегкі труди та діяльність нашого Патріарха.
Святійший Патріарх подякував єпископату та присутнім у храмі за 15 років спільних молитов і за віру в те, що в Україні буде Єдина Помісна Православна Церква.
Святкове богослужіння закінчилося многоліттям для Патріарха Філарета, єпископату та всього українського народу.

УРОЧИСТА АКАДЕМІЯ З НАГОДИ 15ЛІТТЯ ІНТРОНІЗАЦІЇ СВЯТІЙШОГО ПАТРІАРХА ФІЛАРЕТА
“Господь дає втомленому силу і знеможеному дарує міць, втомлюються і юнаки і впадають на силах, і здорові мужі знемагають, а хто на Господа надію покладає, обновиться в силі, підніме крила мов орел, полине і не втомиться, піде і буде бадьорим” (Іс. 40.2931)
22 жовтня 1995 року Українська Православна Церква Київського Патріархату, після смерті блаженної пам’яті Патріарха Володимира, обрала своїм Предстоятелем Святійшого Патріарха Філарета. 2010го року наша Церква та й уся Україна відзначає 15у річницю інтронізації Святійшого Патріарха Київського і всієї РусиУкраїни Філарета. З нагоди визначного свята в Національній філармонії України відбулася урочиста Академія та святковий концерт.
Святійшого Владику прийшли привітати громадськополітичні та культурні діячі України, віруючі.
Розпочалася урочиста Академія багатоголосим “З нами Бог” у виконанні Капелли ім. Л. Ревуцького. Присутні оплесками зустріли ювіляра Патріарха Філарета.
Ведучий свята професор Дмитро Степовик наголосив, що сьогодні ми вшановуємо того, хто “не дивлячись на втому цього світу, підносить крила мов орел і працює, не покладаючи сил для свого рідного українського народу, перебуваючи в постійній молитві до Бога”.
Першим привітав Святійшого Владику постійний член Священного Синоду митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Своїм “Словом про Патріарха” владика окреслив найважливіші віхи та досягнення нашої Церкви в період правління третього Патріарха Київського і дев’яностого Предстоятеля Української Православної Церкви з часів Київської Руси.
З привітанням до ювіляра звернувся присутній на святі Президент України (2005—2010) Віктор Ющенко. Він запевнив усіх присутніх у майбутності Помісної Церкви в Україні: “З кожним роком ми можемо підбивати позитивні підсумки як церковне українське питання розвивається, хотілося б мати тільки більшу динаміку. Але попри все, Ваша Святосте, дякуючи Вашій титанічній праці, ми сьогодні маємо таку сильну Українську Церкву”. Віктор Ющенко привітав Святійшого Владику з 15літтям патріаршої діяльності й побажав, щоб українське суспільство з кожним днем усе більше сприймало ті духовні ідеї, які Святійший Патріарх несе в суспільство: “Нехай Господь Бог благословить Вашу нелегку дорогу, а ми, українські патріоти, будемо завжди поруч з Вами”.
Від імені всіх ієрархів Української Православної Церкви Київського Патріархату з привітальним словом Патріархові звернувся секретар Священного Синоду, єпископ Васильківський Євстратій. Владика розповів присутнім про нелегку працю Святійшого Патріарха Філарета на церковній ниві, — це і служіння в період безбожної радянської влади, і нові випробування на київській кафедрі, невтомні ночі у перекладанні книг та інші побожні труди: “Ви у всьому показуєте себе як правдивого служителя Божого у великому терпінні, в бідах і нестатках, у тісноті, у ранах, у вигнаннях, у трудах, у неспанні, в постах, в очищенні, у розумі, в довготерпінні, в доброті, в Дусі Святому, в нелицемірній любові, у слові істини, у силі Божій зі зброєю правди у правій і лівій руці, у славі і безчесті, у ганьбі і в похвалах…”
Також для привітального слова на честь видатного ювіляра Святійшого Патріарха Філарета приступали численні високоповажні гості, які мали за честь бути присутніми на святі.
Наприкінці відбувся урочистий концерт. Святійшого Владику своїм співом привітали хор “Фрески Києва”, хор “Видубичі” та хор КПБА.
Після урочистої Академії в Національній філармонії України в актовій залі Київської Православної Богословської Академії відбулося святкове прийняття, де Святійшого Патріарха Філарета мали змогу привітати достойники України, всі віруючі.

1281ВІТАЛЬНИЙ АДРЕС
Святійшому Патріарху Київському і всієї РусиУкраїни ФІЛАРЕТУ від Священного Синоду та єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату з нагоди 15ліття інтронізації на Київський Патріарший престол

В а ш а С в я т о с т е !
Нині сповнюється 15 років Вашої інтронізації на Патріарший Київський престол, а наступного року наступає 45ліття Вашого служіння на стародавній православній Київській кафедрі.
Не в легкий час і не в простих умовах покликав Вас Господь на служіння Йому і Його Святій Церкві. Від самих перших кроків на цьому шляху Ви на собі пізнали істинність слів апостола Павла “Усі, хто бажає жити побожно у Христі Ісусі, будуть гнані. Лихі ж люди і обманщики матимуть успіх у злому, зводячи інших і себе зводячи” (2 Тим. 3:1213). В юному віці Ви відкинули проповідуваний державою атеїзм та всією душею навернулися до Бога. І тільки один Господь Серцевидець знає, скільки скорботи та випробувань довелося Вам перенести через ті утиски, які терпіла Церква від безбожної влади.
Але у той час, коли, здавалося, ці випробування завершилися перемогою правди, коли Церква Православна звільнилася від оков і отримала зовнішню свободу — Господь послав Вас на нове скорботне й відповідальне служіння: бути Предстоятелем і Патріархом Помісної Української Православної Церкви, боротися за визнання її автокефалії, з руїни розбудовувати її життя.
Через це багато із тих, хто був Вашими співслужителями, кого Ви покликали до високих посад і звань — відвернулися від Вас і полишили свого Предстоятеля, але сила Божа в немочі звершується (2 Кор. 12:9), і Господь укріпив Вас, зберіг хоч і мале, але вірне стадо, з якого за роки Вашого Патріаршества виросла нинішня велика Помісна Православна Церква в Україні — Київський Патріархат.
Своїм життям і служінням Богу й рідному українському народу Ви являєте приклад виконання Господньої заповіді любові до Нього і до ближніх. Незважаючи ні на більш ніж поважний вік, ні на зовнішні складні обставини, Ви невтомно працюєте на благо Церкви, і цією працею подаєте нам і всім приклад того, яким повинен бути справжній архіпастир і Предстоятель.
Ваша любов до українського народу виявляється не лише у словах і закликах, а й у справах — постійній турботі про його духовне відродження, а особливо — у повсякденній праці над перекладами богослужбових, богословських та інших духовно корисних книг українською мовою. Любов до “братів, рідних по плоті” (Рим. 9:3), як і у великого апостола Павла, виявилася в Вас такою мірою, що Ви не убоялися навіть неправдивих “відлучень”. Ви обрали страждання і терпіння зі своїм народом, а не славу, почесті та благоденство в служінні його супротивникам. За це супротивники Вас ганьблять, але віримо, що ця ганьба від них стяжає Вам нев’янучий вінець слави.
Ви у всьому показуєте себе, як правдивого служителя Божого: “у великому терпінні, в бідах і нестатках, у тісноті, у ранах, у вигнаннях, у трудах, у неспанні, в постах, у очищенні, у розумі, у довготерпінні, в доброті, в Дусі Святому, в нелицемірній любові, у слові істини, у силі Божій зі зброєю правди у правій і в лівій руці, у славі і безчесті, у ганьбі і похвалах” (2 Кор. 6:48).
Супротивники іменують обманщиком — але Ви правдивий, віддають забуттю — але всі Вас знають, очікують смерті — але Ви живий, піддають карам — але нічого не досягають, ділами своїми засмучують — але від Бога Ви маєте радість, і в матеріальній скруті — Ви багатьох збагачуєте.
Лихословлять Вас — а Ви благословляєте, гонять — а Ви терпите, ім’я Ваше — мішають зі сміттям та топчуть (пор. 1 Кор. 4:1213), але віримо, що цим лише додають Вам слави від Бога.
“Вітайте наставників ваших” (Євр. 13:24) — настановляє нас апостол Павло. Тому ми, Ваші духовні чада, яких Ви породили у Христі Ісусі та покликали до архіпастирства в Його Святій Церкві, від імені всеукраїнської пастви в день 15ліття Вашої інтронізації на Патріарший Престол Києва і всієї РусиУкраїни сердечно вітаємо Вас, дякуємо Вам за любов, турботу і працю, свідчимо свою глибоку повагу і синівську любов, бажаємо Вашій Святості многих і благословенних літ Предстоятельського служіння, а найголовніше — звершити справу розбудови, єднання й визнання автокефалії Помісної Української Православної Церкви та досягти спасіння й блаженства зі святими в Царстві нашого Небесного Отця!
На многії літа, Святійший Владико! — Іс полла еті, Деспота!
Вітальну адресу підписали всі архієреї – учасники святкування 15ліття Патріаршої інтронізації

Прес-центр Київської Патріархії

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment