НА ВИШКОЛІ ГАРТУЮТЬ ВОЛЮ, РОЗУМ І СИЛУ

Уже п’ятий рік поспіль у Бережанському районі на Тернопіллі функціонує молодіжний вишкільнооздоровчий табір “Лисоня” імені Івана Гавдиди, учасники якого юні пластуни, члени молодіжних патріотичних організацій. Цьогорічне таборування “Лисоня2010” проходило на славній горі Лисоні і було присвячене 95річчю кривавих боїв, у яких героїчно боролися Українські Січові Стрільці.

Тетяна БУДАР,
м. Бережани Тернопільської обл.

Понад 50 учасників вишкільнооздоровчого табору “Лисоня” імені І. Гавдиди (національнопатріотичний клуб Будинку творчості школярів м. Бережани, молодь сіл Потутори, Куропатники і Саранчуки) розділилися на чотири рої — “Лисоня”, “Гуцули”, “Січовики” й “Соколи” — під керівництвом проводу з числа виховників (працівники Будинку творчості школярів) і коменданта табору, керівника театральних гуртків Олени Різник, бунчужного Василя Скіпа.
Для всіх учасників програма таборування на Лисоні була дуже насиченою й цікавою. Надовго запам’ятаються їм теренова гра “Вижити й перемогти!”, ватра стрілецької пісні, “Весела естафета” та інші заходи, що гартують волю і силу. Хвилини дозвілля табірники присвячували спортивним та інтелектуальним іграм, в’язанню вузлів, створенню похідних газет, вивченню стрілецьких і повстанських пісень, історії України й рідного краю. Активними в цих заходах були і новачки, яких це все надзвичайно цікавило, й табірники з досвідом, серед яких вирізнялися Тарас Соколовський, Марія Поглод, Стас Лісовський та інші.
Попри жорсткі порядки, розповіли пластуни, у вишкільному таборі займатися цікаво й дуже романтично. Ночівля в наметах, заняття на природі, серед запашного зілля, смачна “повстанська” каша — все до вподоби юнакам і дівчатам, юним патріотам України.
Найяскравіші миті таборування — урочисте відкриття й закриття, ватра січової пісні, участь у П’ятому регіональному фестивалі стрілецької та повстанської пісні “Дзвони Лисоні”. Юні патріоти радо приймали в таборі гостей. Зі щирими привітаннями, добрими напутніми словами до табірників на Лисоні звернулися перший заступник голови райдержадміністрації В. Петровський, заступник голови районної ради В. Пуківський, начальник відділу освіти І. Худий, які закликали молодь ніколи не забувати героїчних сторінок української історії, завше мати за приклад звитяжців волі — повстанців, справжніх націоналістів, нескорених синів і дочок України.
Варто додати, що табір “Лисоня” цього року відбувся за сприяння відділу освіти райдержадміністрації та РО “Оновлена Україна”, завдяки якій учасники таборування отримали в подарунок 15 новеньких спальників, 15 килимків, футбольні й волейбольні м’ячі, що дуже стали у пригоді школярам під час вишколу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment