СИЛА ТА НІЖНІСТЬ БОЛЮ

Тетяна ЧЕРЕП,
завідувач відділу музею

Нещодавно у Літературномеморіальному музеї квартирі П. Г. Тичини відбулося прослуховування і творче обговорення аудіокниги поезій великого українського поета Павла Григоровича Тичини, яка незабаром вийде у світ під назвою “Сила та ніжність болю”. Учасники обговорення — письменники, музикознавці, журналісти, освітяни.
— Видання аудіокниги “Сила та ніжність болю” не тільки для багатьох із нас поновому відкриє Тичину, — зазначила директор музею Тетяна Сосновська, — цим розпочнуться заходи з нагоди 120річчя від дня народження поета. Перед тим як дати книзі життя, ми вирішили обговорити її в колі однодумців.
Записав і представив пробний примірник аудіокниги народний артист України Олександр Биструшкін. Ця аудіокнига буде вже четвертою, створеною ним у рамках проекту “Твої сини, Україно, — твій біль, твоя слава”. До цього вже були реалізовані й презентовані аудіокниги з творами Т. Шевченка, І. Франка, В. Стуса.
— Тичина — незвичайний, — говорив О. П. Биструшкін. — Він спрямований у майбутнє через сьогодення. Тарас Шевченко, Іван Франко, Василь Стус, Павло Тичина… Усі вони мали пекло, через яке пройшли. Кожен своє. Але в цьому пеклі ці безмежно талановиті люди зберегли основне — любов до мови, культури. Тепер ми повинні зберегти світлу пам’ять про них.
Понад сорок хвилин звукозапису аудіокниги пролунали в неймовірній тиші. Передмова Івана Драча про геніальність поета, музичні композиції Бориса Лятошинського, голос неймовірної сили та краси Олександра Биструшкіна… Поезія і музика стали тією рушійною силою, яка здатна пробуджувати, тривожити душі.
А потім розпочалося обговорення почутого.
Леонід Горлач, письменник: “Ми повинні сьогодні повернути дітей до книжки. Думаю, цю аудіокнигу кожен і в школі, і вдома прослухає з великою насолодою. Зроблено справді велику й потрібну для України справу”.
Тетяна Літошко, виконавчий директор товариства “Чернігівське земляцтво в Києві”: “Мені сподобалося все почуте. Якби в школі перший урок української літератури розпочинався прослуховуванням саме цього диска, — нам би не потрібно було вчити дітей любити рідну мову.
Звичайно ж, межі досконалості немає. Але в даному випадку нема чого й удосконалювати. Все тут гармонійно поєднано — слово, музика, душа”.
Галина Степаненко, музичний критик: “Вважаю добрим те, що музичний режисер аудіокниги Олег Ступка звернувся саме до творчості Бориса Лятошинського, який був духовним наставником Павла Григоровича. Інтонація голосу Олександра Биструшкіна і та музика, на яку покладено читані тексти, поновому сьогодні показали нам Тичину. Навіть вірш “На майдані” зазвучав так, ніби почула його вперше”.
Борис Олійник, Герой України, поет, голова Національного комітету з Шевченківських премій, голова Українського фонду культури: “Музика і слово справді поєднані гармонійно. У чому сенс цієї імпрези і подачі — у тому, що вперше через багато років “затюканого Апостола” показали посправжньому. Саме зараз треба говорити про те, як у ті жорстокі, суворі часи Павло Тичина писав про Україну. Прекрасна передмова у виконанні І. Драча. Дякую О. Биструшкіну, який не просто озвучив поезію, а пережив її”.
Валерій Франчук, художник, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка: “Мене захопила ця стихія слова. Наша українська земля покрилася нині замороззю. Така аудіокнига почне її розморожувати”.
Олександр Биструшкін, виконавець поезій: “Я дослухався серця, коли формував цей диск. Сподіваюся, що тепер тисячі сердець у всіх куточках нашої країни наповняться силою й ніжністю тичинівського вірша”.
Аудіокнигу “Сила і ніжність болю” після остаточного доопрацювання буде презентовано її творцями. Аудіокнига виходить за благодійної підтримки Стаханівського вагонобудівного заводу, що на Луганщині (голова наглядової ради —  Е. І. Місевра).

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment