ХАМСТВО

Василь ОВСІЄНКО,
у минулому політв’язень,
нині громадянин України. Київ

Неподалік Золотих воріт у Києві, на розі вулиць Володимирська та Ярославів Вал, красується білборд видання “Комментарии” № 40 (237) від 22 жовтня 2010 року з написом “Украинцы становятся нацией стукачей”.
Мабуть, такі білборди поставлені по всьому Києву і по всій Україні.
Я гостро відчув себе належним до “нації стукачів” і мені захотілося тут же стукнути по тому білборду молотком або каменем. Або хоч би обляпати його чорнилом. А ще якби в присутності журналістів і міліції… Каменя, молотка і чорнила під рукою не було, то я спитав кількох перехожих, чи подобається їм таке гасло. Нікому не сподобалося. Але всі пройшли повз нього.
Тут же, на Прорізній, я купив  цей “тижневик розумних людей” — уже українською мовою — “Коментарі”. Заглянув до нього: цілком стерпна стаття Юрія Щербини про те, що в Україні побільшало заяв у фіскальні органи на власників, які не сплачують державі податків. І що така практика — повідомляти про нечестивих неплатників податків — у цивілізованих країнах навіть заохочується.
Не кожен перехожий українець купить тижневик “Комментарии” (наклад 60 тисяч) і прочитає ту статтю. Але білборд викличе приниження національної гідності й образу.
Уявіть собі, що журнал із таким написом чи білборд з’явився в Польщі, Франції, Росії чи, не дай Боже, в Ізраїлі, де поляків, французів, росіян чи євреїв названо було б “нацією стукачів”… Уже б увесь світ, як кажуть, стояв би на вухах.
Я згадав Лесю Українку, яка писала в листі 1912 року, що кияни побили вікна в редакції реакційного часопису “Киевлянинъ” — за те, що надрукував якусь гидоту про українців… Ну, з того часу українці пережили стільки чисток і стали такою цивілізованою і толерантною нацією, що ти нам плюй в очі, а ми все стерпимо.
Тож я закликаю українців хоч би послати привіт видавцям:
Засновник і видавець “ТОВ “Евелюшен Медіа”, генеральний директор Юлія Літвінова, головний редактор Вадим Денисенко, редакція: О. Поліщук, Т. Мокротоварова, О. Кафтан, Ю. Рибачук, випусковий редактор Т. Харламова, фоторедактор О. Найда, дизайн і верстка — С. Косенко, О. Боярський, О. Кравченко, Ю. Гнатовський, О. Бутенко.
Бачите, як багато тут людей з українськими прізвищами? Але без тіні такого пережитку минулого, як національна гідність.
Нагадаймо цим видавцям, що пошана до батька і Батьківщини — це елементарна українська і християнська чеснота. Пам’ятаєте, Ной робив вино, упився ним і лежав оголений у наметі своєму. І побачив син його Хам наготу батька свого та розказав надворі обом братам своїм — Симу і Яфету. Тоді Сим і Яфет узяли одежину, позадкували та й прикрили наготу батька свого.
Оце синівська поведінка: прикривати батьків сором. А виносити батьків сором на люди, сміятися з батька — це і є хамство. Воно не минулося безкарно Хамові: за батьковим прокляттям він і все насліддя його стали рабами братів своїх.
Українці, які працюють у “Комментариях”, мали б усвідомлювати, що вони запопадливо підхихикують своїм хазяям, які відверто насміхаються з їхньої Батьківщини. І цей гріх не минеться їм і їхнім нащадкам. Вони вже раби.
Адреса редакції та видавця: Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 12А, телефон редакції: 2014301, відділ реклами 2893388,  reklama@media.com.ua, координатор відділу реклами Оксана Сиротенко +38(095)2747428 o.sirotenko@emedia.com.ua.
Доволі, а то далі написано: “Забороняється використання будьяких матеріалів, включаючи статті та фотографії, без письмової згоди видавця”.
Що ж, зустрінемося в суді.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment