УКРАЇНСЬКА ПРОСВІТЯНСЬКА ХВИЛЯ

img_65279 листопада, в День української писемності та мови просвітяни Києва провели мітингпікетування Адміністрації Президента з вимогами визнавати всі права державної мови, сприяти її розвиткові та поширенню.

РІДНОЮ МОВОЮ СПІВАЄ ДУША
Черкаське обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка спільно з обласним відділенням Українського фонду культури (голова Анатолій Волошин) з нагоди Дня української писемності та мови у школах, ВНЗ, міських бібліотеках організували і провели бесіди про українську мову, конкурси читців, святковий мітинг біля пам’ятника Тарасові Шевченку, традиційні урочистості “Наша мова — солов’їна, наша пісня — спів душі”. Виступили переможці конкурсу читців класичної та сучасної поезії.
Почесні гості заходів — голова обласної організації НСПУ Григорій Білоус, письменники, художники, журналісти.
Олена ФЕЩЕНКО,
голова Черкаського облоб’єднання “Просвіти”

ВІДКРИВСЯ КОНКУРС ім. ПЕТРА ЯЦИКА
Сьогодні на центральній площі Дніпропетровська, яку дотепер називають ім’ям Леніна, відбулася масова акція з нагоди Дня української писемності та мови. Це позапартійний захід, у якому найактивнішу участь узяли просвітяни. Ми закликали всіх небайдужих висловити протест проти запровадження закону про мови, ініційованого лідерами фракцій Партії регіонів, комуністів і литвинівців, який не залишає місця на цій землі українській мові. Таку акцію проводимо вже вдруге.
До Дніпропетровська нині особлива увага, бо в нас сьогодні у Палаці студентів відкрився конкурс з української мови імені Петра Яцика. Активну участь у ньому бере і наша “Просвіта”.
Сергій ДОВГАЛЬ,
голова Дніпропетровського облоб’єднання “Просвіти”

ЩО ЧИТАЮТЬ ЮНІ ДОНЕЧЧАНИ
У єдиній обласній українськомовній газеті “Донеччина” спільно з обласною організацією НСПУ на чолі зі Станіславом Жуковським зібрали школярів для підбиття підсумків конкурсу “Моя улюблена українська книжка”. Як пересвідчилися учасники цієї зустрічі, інтерес до книги серед малят і підлітків не згасає.
Школярі, які приїхали з різних куточків Донеччини, захоплено розповідали про твори Панаса Мирного, Олеся Гончара, Грицька Бойка та інших майстрів пера. Але чи не найбільше симпатій зібрав Всеволод Нестайко і його “Тореадори із Васюківки”.
Цього самого дня з ініціативи Марії Олійник відбувся круглий стіл на тему українських мовних реалій в Донецьку.
Ігор ЗОЦ,
головний редактор обласної газети “Донеччина”, член правління донецької “Просвіти”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment