ПРОТИ-СТОЯННЯ

dsc01393Свобода протестів: хто, за що, проти чого?

ПІДПРИЄМЦІ ГАТЯТЬ У ВІДРА ЧЕРЕЗ “ПОКРАЩАННЯ ЖИТТЯ”
Всеукраїнська безстрокова акція протесту підприємців проходить під стінами Верховної Ради. У ній беруть участь підприємці столиці та багатьох областей України. Учасники акції протестують проти намірів парламенту ухвалити новий Податковий кодекс, поданий правлячою більшістю. Чимало його положень ніщо інше, як нові побори й утиски підприємців, загалом малого й середнього бізнесу, який у розвинених країнах становить основу економіки. Підприємці вимагають відкликання кодексу в нинішньому варіанті й усунення із законопроекту найодіозніших норм. Вони нагадали владі, що сплачують значну частину податків до державного та місцевих бюджетів, створюють нові робочі місця.
Але навіть зараз, ще до прийняття цього кодексу, в країні йде неприкритий тиск на малий і середній бізнес. Чимало підприємців, підприємницьких структур змушені призупинити свій бізнес. Невже це і є оте задеклароване новою владою “покращання життя вже сьогодні”.

Московську Церкву — в Книгу рекордІв ГІннеса
Схоже, всі рекорди стояння побили радикаливіряни Чернігівської єпархії Московського Патріархату. Листопад 2010го. Катерининська церква, шедевр українського зодчества кінця ХVІІ століття. П’ятий рік під нею стоять намети протестувальників. Нагадаймо коротко історію цього протистояння, про яке наша газета свого часу писала. Ще у квітні 2006го було видано розпорядження голови обласної державної адміністрації про передання громаді вірних Київського Патріархату Катерининськї церкви. Громада багато років добивалася цього рішення, адже храм, споруджений свого часу козаками, завжди вважався українським. Нарешті влада знайшла можливість перемістити з церкви Музей народного мистецтва, що був у ній розташований, і передати храм під богослужіння.
Але буквально напередодні передання храму, таємно, вночі його заблокували наметами радикали від церкви. Понад два роки вони не пускали в приміщення храму навіть його законних господарів — дирекцію Національного заповідника “Чернігів стародавній”. Заповідник не встиг вивезти звідси частину експонатів музею. У результаті дорогоцінні реліквії (десь на мільйон гривень) зіпсувалися від вологи. Адже дві зими в храмі через блокування не можна було увімкнути опалення. Яке, до речі, теж розмерзлося. Тож ще в мільйон обійшовся ремонт опалення та загалом храму після цього блокування.
Але й після передання позаторік церкви громаді вірних, блокнамети залишилися. Це так звана “похідна церква” — церква Московії.
Стоять намети в порушення всіх норм і правил: це територія заповідника, куди взагалі заборонений в’їзд, а сюди регулярно під’їздять учасники блокування. Намети вже й горіли від встановленого тут на зиму пічного опалення, і забруднюють територію, і численним туристам не можна навіть нормально сфотографувати давній храм. Та неподобство триває. Блокувальники заявили, що стоятимуть доти, доки храм не віддадуть Московському Патріархату. Це при тому, що ця конфесія має в місті понад 10 храмів, зокрема найдавніші історичні пам’ятки міста й України. Натомість у Київського Патріархату до передання Катерининської церкви було лише два храми. Схоже, це рекордне стояння проситься вже в книгу рекордів Гіннеса. За потурання влади звичайно. Як попередньої, так і теперішньої.

ВІвтар пІд парламентом

А це вже картина під Верховною Радою України. Не перший рік і тут стоїть “похідна церква” Московського Патріархату. Стоять тут за все і проти всього. Зараз — проти ідентифікаційних кодів громадян, проти Податкового кодексу. Словом, ідуть у ногу з життям. Якщо треба — протестуватимуть проти акцій, спрямованих на захист національних інтересів. Принаймні, в особливих симпатіях до Української держави ці “стояльники” не помічені.

“ХоЧеш двомовностІ — вивЧи Японську”
Пікет із цим гаслом я сфотографував у понеділок біля будинку комітетів Верховної Ради, поруч із парламентом. Молодь прийшла сюди, бо парламентарі мали обговорювати мовні законопроекти. Тож для глашатаїв двомовності хлопці та дівчата запропонували свій варіант. Доволі непоганий, враховуючи давню і самобутню японську культуру.

“Отруйну рекламу тютюну й алкоголю — пІд заборону”
Така вимога пікетувальників біля приміщення, де відбувалося засідання Погоджувальної ради парламенту. Численні громадські організації, науковці, медики вимагають від Верховної Ради ухвалити законопроект про цілковиту заборону реклами алкоголю і тютюнових виробів у масмедіа, на носіях зовнішньої реклами. Здавалося б, життєво необхідний крок, ураховуючи і нашу демографію, і стан здоров’я населення. Та потужне алкогольне і тютюнове лобі в парламенті чинить спротив. То, може, до депутатів якось достукаються хоч ці пікети з наведеним вище та іншим гаслами — “Допоможіть оздоровити націю”, “Зупиніть рекламу раку легенів”.
Тож хочеш чогось добитися — не мовчи!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment