«НАС НЕ ПОДОЛАТИ!»

img_7157Всеукраїнська  акція  протесту в День Свободи

Петро АНТОНЕНКО
Фото Олеся ДМИТРЕНКА

Влада таки “відзначила” День Свободи, точніше, відзначилася. Жоден політтехнолог не зміг би вигадати щось дієвіше, аби нанести ще один удар  по так званому іміджу влади, якщо від нього ще щось зосталося.  Взяти та й протягти через парламент наприкінці минулого тижня скандальний Податковий кодекс. І це після кількатижневих масових акцій протесту підприємців, представників малого й середнього бізнесу в столиці і в областях. Після  незрозумілих обіцянок  уряду, що розробляв кодекс, врахувати  хоч щось із  пропозицій підприємців (по суті, нічого суттєвого не враховано).
Якщо додати, що на черзі друга дія вистави під назвою “економічні реформи” — ухвалення подібного Трудового кодексу, то нема чого дивуватися, що терпець мільйонів представників середнього класу урвався. І саме в понеділок, у День Свободи, почалася всеукраїнська акція протесту  за  негайне  скасування Податкового кодексу. Поки що шляхом накладення вето президентом Януковичем. Учасники акції поставили главі держави ультиматум: накласти вето на  кодекс до 18:00 понеділка. У разі невиконання вимоги, а тим більше демонстративного, інакше не скажеш, підписання президентом цього кодексу,  представники малого й середнього бізнесу оголосили, що починають безстрокову акцію протесту, страйки, акти громадської непокори по всій Україні. Притому, тепер уже   політичного  характеру, з політичними вимогами:  перевибори президента і парламенту, відставка уряду.
Основні події розгорнулися в столиці. Саме  у шосту річницю помаранчевої революції почався по суті новий Майдан. Водночас акції протесту відбувалися в областях України. А на Майдані Незалежності з самого ранку тисячі людей розпочали мітинг. І, як повідомили його учасники, величезна кількість протестувальників з областей  поки що не змогли дістатися Києва —  автобуси з учасниками акції під всілякими приводами затримувала міліція.
Об 11й годині мітинг на Майдані сформував величезну колону, яка попрямувала вулицею Інститутською на Банкову, до резиденції президента України. Десятки тисяч людей, тисячі гасел, транспарантів,  прапорів — державних і  з назвами міст. Читаєш по них географію всієї України. Прикметно, що чи не найактивнішими стали представники ПівденноСхідних регіонів, особливо з рідної президентові Донецької області. Схоже, на Донбасі  давно вже нема ілюзій щодо нинішньої влади, а так звана “підтримка виборців”  забезпечується адміністративним терором та фальсифікаціями. Людей уже не обдуриш балачками про “реформи” та “покращення життя вже сьогодні”. Люди його вже побачили:  виступаючи на мітингу, представник підприємців Краматорська повідомив про чергове підвищення тарифів у робітничому місті Донеччини. Подібне звучало того дня і біля Адміністрації Президента, і на Майдані. Люди говорили не лише про ухвалення одіозного кодексу, а й про той шалений тиск на малий та середній бізнес, який тривав і  до його ухвалення, про падіння життєвого рівня.  Було очевидно, що в учасників акції немає   жодної довіри до влади. І скандований тисячами людей лозунг  “Владу —  геть!” був далеко не найгострішим на мітингах.
Звичайно, при  соціальному  акценті  акції не можна було не згадати, що вона почалася саме в День Свободи, річницю помаранчевої революції. Про це згадували і самі учасники акції,  і депутати парламенту від опозиції,  які наголошували, що середній клас — опора демократії в суспільстві.  Представники малого й середнього бізнесу і самі продемонстрували, що відстоюватимуть свої права, незалежно від позиції будьяких політичних партій. І партійних прапорів на цьому етапі не було помітно. Натомість відчувалася доволі чітка організація акції, аж до питань розміщення її  учасників,  харчування, медичного забезпечення.
…Один із плакатів над мітингом  нагадав нинішньому главі держави його передвиборну обіцянку “почути кожного”. Чи здатна влада почути мільйони своїх співгромадян.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment