ЩОБ СВІТЛО СПРАВЕДЛИВОСТІ НЕ ЗГАСАЛО

Надія КИР’ЯН

У четверту суботу листопада в Україні відзначаємо День пам’яті жертв голодоморів. Цього року дата припадає на 27 листопада. Оскільки ще не було оголошено, чи проводитимуть офіційні заходи, 38 науковців, громадських діячів, митців створили Громадський комітет з організації вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років і 17 листопада провели установче засідання Комітету, учасники якого ухвалили звернення до українців. Про це заявив координатор Громадського комітету, екс-віце-прем’єр Іван Васюник.
Серед учасників Комітету — колишній керівник Інституту національної пам’яті Ігор Юхновський, громадський діяч, головний редактор газети “Наша віра” Євген Сверстюк, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Іван Вакарчук, правозахисник Євген Захаров, колишній директор Департаменту архівного забезпечення Служби безпеки України Володимир В’ятрович, президент Національного університету “КиєвоМогилянська академія” Сергій Квіт, співачка Ніна Матвієнко, режисер Андрій Жолдак, письменниця Марія Матіос, філософ Мирослав Попович та інші.
Комітет закликає громадян 27 листопада взяти участь у заходах, зокрема о 16.00 запалити свічки на згадку про жертв Голодомору.
Крім того, у Києві 27 листопада відбудеться акція “Голодомор 32—33 — це геноцид. Пам’ятаємо”, учасники якої, взявшись за руки, створять живий ланцюг пам’яті біля Національного меморіалу Голодомору, повсюдно відбудуться інші заходи.
— Це день поминання — скорботний день, остання субота листопада, — коментує учасник комітету Євген Сверстюк. — Це не змінюється і не залежить від зміни президента й Кабінету Міністрів, а залишається назавжди національною скорботною датою. Її відзначення — ініціатива народу, принаймні, тих людей із народу, які мають поняття про християнське поминання, про пам’ять і пошану. Якщо держава цим не займається, то нічого не повинно змінюватися у суспільстві. Громадянське суспільство має свій стиль життя і повинно підтримувати традиції. “Собака бреше — караван іде”. Це є караван української історії.
До слова, Євгена Сверстюка нещодавно удостоєно нагородою “Світло справедливості”, заснованою цього року канадійкою українського походження Анастасією Шкільник на честь її батька Михайла Шкільника (1891—1972), видатного юриста, громадського й політичного діяча часів визвольного руху в Україні 1917—1920 років. За словами Анастасії Шкільник, ця нагорода відзначає особливих людей за їхню здатність запалити світло справедливості у темних щілинах людської душі та вказати дорогу до людянішого суспільства. Вручення нагороди відбулося за підтримки Українського Католицького Університету, провідного вищого навчального закладу, який виховує нову українську еліту.
Просвітяни вітають Євгена Олександровича з нагородою і бажають, щоб світло справедливості не згасало.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment