СІЧЕСЛАВ ПОПРОЩАВСЯ З ВОЛОДИМИРОМ ЗАРЕМБОЮ

21 листопада після тяжкої хвороби помер Володимир Іванович Заремба — відомий січеславський письменник, журналіст, просвітянин, громадський діяч. Його перу належать численні оповідання, повісті, нариси, статті — і всі вони присвячені Україні, українській історії, українському народові. Свого часу Володимир Заремба доклав чимало зусиль для збереження пам’яті про українського етнографа і поета Івана Манжуру, завдяки цим турботам у Севастопольському парку знайдено могилу етнографа, встановлено пам’ятник. Володимир Заремба привернув увагу громадськості і до незаслужено забутого Олександра Поля, завдяки якому місто має чудовий Історичний музей. Володимир Заремба ніколи не цурався важкої праці на користь України, навіть у ті часи, коли це було вельми небезпечно. Брав активну участь у русі дисидентівшістдесятників; він — один із авторів відомого “Листа творчої молоді Дніпропетровська” (1970), що містив протест проти насильного російщення української культури. Володимир Заремба багато років очолював Дніпропетровське об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта”, заснував і видавав патріотичну газету “Січеславський край”, самовіддано працював в обороні рідного слова.
У книжці Володимира Заремби “Фатальний вибір”, яка містить спогади про минулі роки, йдеться про боротьбу шістдесятників із совєцьким режимом, про зустрічі автора з цікавими людьми, справжніми патріотами нашої Батьківщини. Серед творів, що склали цю книгу, й оповідання про спротив повстанців у 1940і роки совєцькій аґресії. Володимир Заремба вірив у людей, які стають на оборону України не тільки зі зброєю, а й своїм талантом митця зміцнюють патріотичний дух народу. Це була провідна ідея його громадської діяльності.
Заремба Володимир Іванович народився 4 липня 1941 р. в с. Новожукові (нині Іскра) Рівненської області. Закінчив Дубенський культосвітній технікум, а згодом — факультет журналістики Львівського університету. 1964 р. отримав призначення до зональної газети “Прапор юності” (по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях). Із тих пір жив у Дніпропетровську, активно займався краєзнавством.
1972 р. видав повість “Іван Манжура”, за яку зазнав переслідувань. Під час перебудови зпід його пера вийшли повісті “Василь Корнієнко”, “Скарб Дикого Степу”, “Подарована краса”, трилогія “Три шляхи до вівтаря”, збірка оповідань “Подарунок на іменини”, нарисів “Стежка до села”, книжка “Доля”, повістьроздум “Далеко від України, серцем з Україною”.
Володимир Заремба досліджував життєві і творчі шляхи багатьох українських письменників та діячів культури. Вів активну громадськополітичну роботу. Очолював Дніпропетровське обласне об’єднання “Просвіти”, був радником голови Дніпропетровської обласної ради народних депутатів із питань культури, на початку 90х працював начальником обласного управління культури, редактором обласної просвітянської газети “Січеславський край”.

Правління Дніпропетровської обласної організації НСПУ, Дніпропетровське обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка, Центральне правління ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка, редакція “Слова Просвіти” висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким Володимира Івановича Заремби та його дружині Ганні Максимівні Зарембі, вірному другові й соратниці покійного, яка впевнена, що її чоловік продовжить життя у наших благородних справах.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment