У СУЦВІТТІ РІДНОГО СЛОВА НА РАДІОХВИЛЯХ

Уляна ВОЛІКОВСЬКА

У День української писемності та мови, 9 листопада, на хвилях українського радіо пролунав Всеукраїнський диктант національної єдності, проведення якого є світлою традицією єднання українців навколо рідного слова та радіо. Текст про кмітливого козака Юрія Кульчицького, а також про “полонених верблюдів” спонукав дорослих і юних слухачів помізкувати, згадуючи правила орфографії та пунктуації… Тож 3 грудня у Національній радіокомпанії України на переможців акції чекала урочиста церемонія нагородження із цілісіньким кошиком несподіванок, сюрпризів і подарунків. Приємно, що серед запрошених, найкращих знавців української мови із Київщини, — люди різного віку, професій та уподобань. Тут коректор Ольга Голобородько, священик Олександр Овчинніков, курсанти військового ліцею імені І. Богуна Іван Марцин та Петро Кащенко, студенти НПУ імені М. Драгоманова (Ірина Берегова, Олег Давигора) та КНУ імені Тараса Шевченка (Оксана Барабан, Дарина Вєтрова), учителька української мови спеціалізованої школи № 87 імені Олександра Довженка Віра Герасименко, вихованці Київського інтернату для незрячих дітей № 5 (Лілія Демуцька та Юлія Черненко). “Пишаюся, що я серед переможців. Хоч і припустився помилки у диктанті, та це, напевно, щоб не дуже задирав носа, — пожартував Олександр Овчинніков. — Із другого боку, справді є чим пишатися, бо і діткам, і своїм парафіянам завжди намагаюся донести, що засади нашого православного богослужіння базуються на мовності й державності. І такий захід, безперечно, цьому сприяє”. Сьогорічний радіодиктант виявився родинною справою: гуртом сумлінно писали мама, ученийбіолог Олена Андрущенко, бабусяпенсіонерка Антоніна Скрипка з онучатами — Софійкою та Степанком. Ось це справжній приклад для наслідування!
Свято провели кандидат філологічних наук Аліна Акуленко та доцент університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко, який і читав для всіх слухачів текст диктанту. “Важливо, щоб люди писали грамотно, але основне, що українці цього дня віддають данину рідній мові”, — утішився пан Олександр. Прикметно, що з року в рік усе більше людей долучаються до цієї акції. Так, сьогоріч надійшло понад одинадцять тисяч листів із радіодиктантами не тільки з усіх областей України, а й із різних куточків світу — Росії, Білорусі, Польщі, Італії, Таїланду, США. Правда, лише троє учасників написали текст без жодної помилки, і 177 робіт — із однією помилкою, а найактивнішими виявилися слухачі з Києва та Львівської області.
Обдарували переможців призами (радіоприймачами, бібліотечками, подарунковими книжковими виданнями, аудіодисками з унікальними записами голосів класиків української літератури, грошовими преміями) генеральний директор НРКУ Тарас Аврахов, заступник директора Президентського фонду Леоніда Кучми “Україна” Тетяна Мельник, виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький і директор видавництва “АБАБАГАЛАМАГА” Іван Малкович. “Радіодиктант — це як прелюдія до Міжнародного конкурсу з української мови та літератури імені Петра Яцика, який ми проводимо, — поділився враженнями Михайло Слабошпицький, віншуючи переможців. — Цей конкурс не був би можливим, навіть якби давав команду президент, прем’єр, меценати, бо він відбувається, перш за все, саме завдяки вчителю”.
Тендітну музичну стрічку вплела у вінок урочистостей народна артистка України Тетяна Маломуж грою на бандурі, кришталеві звуки якої, здавалося, наповнили світлом не тільки святкову залу, а й кожне небайдуже серце. Саме цю омріяну бандуру Національна радіокомпанія подарувала вихованцям із дитячого інтернату для незрячих дітей. А завершилося віншування ліричним акордом — патріотичною піснею Ігоря Поклада “Моя Україна” у виконанні тріо бандуристок Національної радіокомпанії України Тетяни Маломуж, Ольги Черній і Катерини Коврик.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment