ПРАВИЛЬНА НЕПРАВИЛЬНІСТЬ

Леся КОВЕРЗНЄВА

Осінь завершилася другим сезоном фестивалю “Дні правильної білоруської музики”.
Свою музику до Києва привезли дев’ять гуртів, які стилістично дуже різні. Директор музичного агентства CAD Євгенія Стрижевська розповіла, що цим розмаїттям виконавців (від етно до електроніки та джазу) вони хотіли показати багатожанровість білоруської музики.
У перший день виступили тріо Костянтина Горячого, Сергій Пукст і гурт “The Apples”.
Розпочав концерт білоруський піаніст Костянтин Горячий. Він охарактеризував музику, яку вони виконують у власних аранжуваннях, як “ньюстандарт XX століття”. Музиканти віртуозно грали кавери на пісні “The Beatles”, “Depeche Mode”, “Aerosmith”, але чомусь нові варіанти відомих творів не справили враження. Пісні знайомих гуртів у джазовому аранжуванні були милі, вони розслабляли, навіть навіювали сон. Фонова музика, яка нікого не напружує, але зовсім не хвилює, не відкриває чогось нового.
Урівноважити першу монохромну частину концерту було вирішено дуже неоднозначним виконавцем Сергієм Пукстом. Неоднозначним не лише для України. На батьківщині ставлення до нього теж різне: від обожнювання і створення клубів шанувальників і до повного несприйняття. Коли Пукст з’явився на сцені — сон як рукою зняло.
“Я зараз буду вити і кричати”, — чесно попередив співак перед виступом. Свою музику винахідник “нігілістичного джазу”, що балансує на межі рокнролу та авторської пісні, охарактеризував як “істеричну й шизофренічну”. Співи під гітару переривали монологи, в яких виконавець переповідав, про що він зараз буде співати. Небагаточисленні слухачі не оцінили новатора і тікали з клубу організованими групами. Але це не дуже засмутило артиста, який уже звик до такої реакції на свої пісні.
Перший день фестивалю завершував гурт “The Apples”. За словами генерального продюсера “Днів правильної білоруської музики” Олега Тихонова, цей колектив грає музику “The Beatles” краще самих “The Beatles”. І це чистісінька правда. Незрозуміло лише навіщо. Так само виникає запитання, а чи варто було розпочинати фестиваль виступами саме цих колективів.
У наступні два дні виступали оригінальні “CherryVata” — знайомі деяким слухачам своїми виступами на ДжазКоктебелі, знаменита “Этнотрио Троица” та інші. Утім ті, хто побував на відкритті фестивалю, навряд чи відважаться долучитися до правильної музики ще раз.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment