ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО ПРОДЮСУВАННЯ

Уляна ВОЛІКОВСЬКА

Які нові підходи у сфері продюсування ХХІ століття? Як захистити правове поле продюсерської діяльності в Україні? Які проблеми сучасного шоу-бізнесу? Саме такі важливі питання розглянуто на ІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Діяльність продюсера у культурно-мистецькому просторі ХХІ століття”, що відбулася у стінах Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Конференцію такого характеру організовано кафедрою теоретичної та прикладної культурології НАУКККіМ, яка вперше в Україні започаткувала нову сучасну спеціалізацію “Музикознавець-музичний продюсер, імпресаріо, викладач мистецьких дисциплін”.
Еволюцію продюсерської діяльності може забезпечити синтез практичного і теоретичного пластів культурології. Саме на цьому аспекті зосередилася завідувач кафедри теоретичної та прикладної культурології НАКККіМ Валерія Шульгіна, висвітлюючи особливості підготовки фахівців цього профілю та пріоритети науководослідної діяльності кафедри. Дослідивши нормативноправове регулювання продюсерської діяльності в Україні, заступник директора з наукової роботи УЦКД Міністерства культури і туризму України Валентин Солодовник дійшов висновку, що в українському законодавстві взагалі відсутнє універсальне визначення дефініції “продюсер”.
Не можна оминути увагою виступ доцента кафедри шоубізнесу КНУКіМ Олександра Литовка про фестивальну діяльність у роботі продюсера. Доповідач виокремив проблеми, від яких страждають вітчизняні музичні фестивалі, зокрема: відсутність чіткої концепції, яка б визначала оригінальність, “обличчя” заходів, недолуга інфраструктура, слабка уява про цільову групу відвідувачів фестивалів. Доцент кафедри менеджменту КНУКіМ Олександр Зирін розповів про “телевізійний формат” як елемент продюсерської діяльності в аудіовізуальній сфері України, наголосивши, що українцям “збочують” уяву про телебачення, але вітчизняний ринок не може цьому протистояти, адже “на українське гроші не дають”. Проте є і позитивні моменти — прихід на наш ринок міжнародних форматів дає роботу українським телевізійним професіоналам, які хоча б не втрачають кваліфікацію. Професор кафедри теоретичної та практичної культурології НАКККіМ Лариса Горенко зосередилася на історикокультурологічному вимірі продюсерської діяльності, а також порушила проблему “ксерокопіювання” зарубіжних проектів. На її думку, потрібно виховувати продюсера, який матиме не вузькогалузевий, а інтегративний підхід до своєї діяльності та формуватиме навколо себе професійне середовище.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment