НАУКОВІЙ ГРОМАДСЬКОСТІ СВІТУ ПРЕЗИДЕНТОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ ПАТОНУ Б. Є.

Шановні пані й панове!
Лихо, що спостигло сучасну українську культуру, набирає нових загрозливих форм у наступі на науково-культурницькі заклади.
Досі одним із провідних наукових осередків українського музейництва вважався Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Тут працювали доктори й кандидати наук, фахівці з історії Церкви й сакральної культури. Щороку в Заповіднику проводилися наукові конференції (“Несторівські читання”, “Могилянські читання”, “Православ’я — наука — освіта” тощо), на які з’їжджалися провідні науковці з різних країн. Виходили друком наукові монографії та збірники.
Ситуація різко змінилася після призначення 8 квітня 2010 року на посаду генерального директора Заповідника Громової Марини Едуардівни. Аналогічно до подій початку 1930-х років погромницька активність нового керівництва спрямована на знищення наукової складової Заповідника, виселення музеїв із приміщень Заповідника. Наказом п. Громової № 230 від 10.11.2010 р. звільнено 5 докторів наук і 5 кандидатів наук. У різний час науковцям, що недавно пройшли атестаційну комісію, було “запропоновано” піти за власним бажанням або їх брутально переведено на інші посади (наприклад, упорядника кількатомного покажчика видань, що вийшли на території України, Сергія Степановича Петрова — на посаду двірника). Під різними приводами зі штату Заповідника звільняють висококваліфікованих музейників (попереджено про звільнення чудового знавця іконопису Ольгу Олександрівну Коваленко), реставраторів, натомість на ці посади призначають осіб без належної кваліфікації. Зупинено підготовку до друку планових робіт, зокрема збірника документів про втрати культурної спадщини України в мирні роки ХХ ст., про що було підписано угоду між Заповідником та Інститутом історії України НАН України.
Звертаємося до Вас із проханням підтримати наш протест проти вандалізму.

Із повагою
Сергій БІЛОКІНЬ,
доктор історичних наук, лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка;
Сергій ГАЛЬЧЕНКО,
доктор філологічних наук, професор;
Світлана КАГАМЛИК,
кандидат історичних наук;
Алла КИРИДОН,
доктор історичних наук, професор;
Валерій ЛАСТОВСЬКИЙ,
доктор історичних наук, професор;
Сергій СЕГЕДА,
доктор історичних наук, професор;
Василь УЛЬЯНОВСЬКИЙ,
доктор історичних наук, професор

3 грудня 2010 року

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment