АКТИВІЗУЮТЬСЯ САМІ ПРОСВІТЯНИ, ЯКИХ ТИСЯЧІ

Василь ВАСИЛАШКО

І це не багато, якщо і в час свободи в засобах масової інформації запанувала русифікація, іде інформаційна атака на наші національні цінності й навіть державні символи, а в Законі ще й досі не посіла місце стаття про відповідальність за українофобію, як є відповідальність у наших законах за антисемітизм. Отже, бракує ще активних просвітян, таких як киянин — Микола Оцун. Чи вшанування пам’яті про Героїв КрутЛіток, Базару (Другий зимовий похід 1921 року), чи відзначення річниці Голодомору, чи будьякий інший історикокультурний захід, що працює на зміцнення України, — Микола тут як тут.
Яскравий позитив дійової “Просвіти” — газета “Слово Просвіти”. Голос честі й гідності України! Добивається успіху газета завдяки головному редактору, всій редакції, активу газети. Але ще краще було б, якби газета мала такий масовий наклад, на який заслуговує її українськість, високий професійний рівень. Минулого року Товариство “Знання”, де я працюю, передплатило “Слово Просвіти” своїм організаціям у регіонах. Я постійно передплачую цю газету в кілька адрес. Адже справді, який це подарунок на цілий рік ціною в кілька квіточок, які швидко зів’януть, а наша газета “не в’яне”, а інтелектуально збагачує читачів бібліотеки чи родини, сприяє зміцненню українського духу.
Якби серед просвітян було більше Миколів Оцунів, а серед ЗМІ — таких газет, як “Слово Просвіти”, “День”, “Україна молода”, як українські літературні видання. Хотілося, щоб “Просвіта”, крім сайта “Слова Просвіти”, мала і свій портал, як має, наприклад, Товариство “Знання”. Щоб усі базові організації “Просвіти” працювали активно. На жаль, я не можу сказати, що Київська столична організація є прикладом, коли Хрещатик заліплений вивісками іноземною мовою, коли продавців українських сувенірів спровадили з Майдану, коли в метро не транслюють українські пісні, а от протестів міської організації не чути.
Посилити, розвинути б роботу Київської міської “Просвіти” — і вже великий резерв буде використано.
Добре, якби за спільних зусиль Товариств “Просвіта”, “Знання” і за підтримки уряду, в столиці з’явилися безкоштовні масові курси української мови.
“Просвіта” — найактивніша в акціях проти розгулу русифікації, тим паче, убраної у фальшивий європейський одяг нового законопроекту про мови. Запам’яталися пресконференції “Просвіти” в Укрінформі, НСПУ, круглі столи тощо. Інша справа, що заходи ці менш масові, ніж були раніше. Треба додати організаційної потуги правлінню “Просвіти”, її організаціям у Києві і на місцях. А кожному просвітянину активізуватися, незалежно від віку.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment