ВИХОВАННЯ МИСТЕЦТВОМ

img_4674
Переможниця конкурсу читців — Аліна Циганчук, 10 клас, Черкаський колегіум “Берегиня”

Олена ФЕЩЕНКО,
голова Черкаського обласного об’єднання “Просвіти”

Черкаське обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка працює над виконанням Статутних завдань: збереження та впровадження народних традицій, виховання шанобливого ставлення до української мови, любові до рідного краю, України. Одним із важливих засобів виховання є твори мистецтва.
У вереснілистопаді проведено цикл заходів на тему “Я гордий тим, що українець зроду”.
Спільно з Управлінням освіти Черкаського міськвиконкому провели конкурс читців класичної та сучасної поезії. Такі конкурси (здебільшого тематичні) проводимо кілька разів на рік. Тішить активність школярів і рівень виконавської майстерності конкурсантів. Ми поступово привчили всіх одягати костюм, який відповідав би змісту поезії: український, стилізованотеатральний чи шкільну форму. Залучаємо телебачення. Для відзначення учасників конкурсів, фестивалів, свят — учнів та їхніх учителівнаставників — ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка надає в подарунок методичну й художню літературу, навчальні комп’ютерні ігри тощо.
Школярі написали роботи про видатних людей рідного краю, виготовили альбомипутівники Шевченківського краю, краю козацьких ватажків — Чигиринщини, Корсунщини, Уманщини, Сміли. Учні та студенти брали участь в урочистостях до Дня писемності та мови, в жалобних заходах пам’яті жертв Голодомору та сталінських репресій.
Активно працюють творчі літературномистецькі об’єднання під керівництвом просвітян у Жашківському, Монастирищенському, Лисянському, Драбівському, Уманському та інших районах, у містах Черкаси, Сміла, Умань, Ватутіне. Нещодавно відбувся щорічний творчий звіт літературномистецького об’єднання “Янталка”, що в КорсуньШевченківському районі. У картинній галереї музеюзаповідника виставлено полотна місцевих художників, роботи майстрів прикладного мистецтва. Окрему виставкову залу відведено для найкращих робіт школярів. Виставку відвідали учні, їхні батьки, вчителі. Дивлячись на знайомі з дитинства місця очима художників, діти вчаться бачити красу рідної природи, малої батьківщини. У когось з’явиться бажання малювати, хтось займеться гончарством — адже поруч із роботами майстрів розміщені творчі доробки їхніх однолітків.
Літературною секцією “Янталки” керує голова КорсуньШевченківського районного об’єднання “Просвіти” Володимир Метелиця. У досвідчених майстрів пера вчаться юні. Нещодавно відбулася презентація п’яти книжок художніх творів майстрів слова Корсунщини, видання районного об’єднання “Просвіти” та літературномистецького об’єднання “Янталка”. Упорядникипросвітяни В. Метелиця і В. Прошин об’єднали у виданні твори 160 письменниківземляків. Особливо зацікавила книжка “Барвінковий цвіт” — творчість дітей і для дітей. У збірку увійшли нехитрі дитячі вірші про любов до сонечка, до неба, до мами, до рідної мови, до України, розумні та добрі казки й оповідання дорослих. Збірка виховує любов до поетичного слова, використовується на уроках літератури рідного краю. В. Метелиця спільно з районним відділом освіти проводить зустрічі зі школярами району в рамках фестивалю “Поетична осінь”. Такі зустрічі корисні і для досвідчених митців, і для юних поетів. Це заохочує до творчості, спонукає до вивчення української мови, літератури.

Поділись і насолодись:
 • Blogosvit
 • del.icio.us
 • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MyNews
 • Роздрукуй на пам’ять!
 • Technorati
 • TwitThis

Related posts

One thought on “ВИХОВАННЯ МИСТЕЦТВОМ

 1. Дякуючи таким людям, як Олена Василівна Фещенко,моя донька Циганчук Аліна змогла реалізувати себе і виявити свої здібності щодо читання прози. Велике Вам спасибі!

Leave a Comment