КЛЯТВА молодого просвітянина

На кров народу в боротьбі пролиту,
На предків честь, що вольними жили,
На рідну землю морем сліз политу,
На заповіт борців, що полягли,
Я присягаю і клянусь:
Во клятву матері-Вкраїни
Аби сяяла в цілім світі
Трудитись чесно, до загину,
Нести народові “Просвіту”,
Край боронить від сил ворожих,
В цім поможи, ласкавий Боже!

Цю клятву, цілуючи прапор “Просвіти” на нещодавніх святкових урочистостях, присвячених дню народження цієї найдавнішої громадської організації промовило двадцять два студенти Галицької академії “Молодої Просвіти”. Сюди влились і заслужена артистка України Ірина Лончина, яка тут у “Просвіті” з Клубу обдарованих дітей розпочинала свою творчу діяльність, як і Руслана Денега — нинішній його керівник. Присягли і продемонстрували перед переповненим залом людей, що “Просвіта” може примножуватися молодими силами, новими ідеями, розмаїттям форм і методів роботи.
Цього разу вони приємно здивували театральною виставою “Український каламбур”, де ролі виконували і студенти, і викладачі. Глядачів порадували фрагментами з вистав “Наталка Полтавка”, “Сватання на Гончарівці”, “Кайдашева сім’я”, “На Кожум’яках” і “Помодньому”, “Мина Мазайло” (керівник із фольклору Надія Гаріджук).
Від “Молодої Просвіти” та від старшого покоління просвітян честь покласти вінок до могили першого голови “Просвіти” тодішнього Станіслава Євгена Желехівського мали Михайло Січка та Петро Арсенич.
Дорогий подарунок “Просвіті” на день її народження зробив місцевий художник, просвітянин Іван Гаврилів. Велике художнє полотно “Голгофа України”, відтепер прикрашатиме стіни Народного дому. Це вже другий такий подарунок. Намальований ним раніше портрет Т. Шевченка зберігається у робочому кабінеті голови “Просвіти”.
На святкових урочистостях обласна “Просвіта” отримала в подарунок книгу “Нариси історії Канадськоукраїнського інституту “Просвіта” через мешканця села Грушки Тлумацького району Федора Гуменюка. Нині його родич Теодор Гуменюк очолює комітет у Вінніпезі. Покоління, яке започаткувало та вклало багато зусиль у громадську працю, відходить у вічність. А щоб ця праця не пішла з ними, вони вирішили видати цю книжку на чужині. Вся 85річна діяльність “КанадськоУкраїнського Інституту Просвіта” у Вінніпегу — це рішучість української імміграції продовжувати просвітянську роботу матірного товариства “Просвіта”, заснованого у Львові. Зокрема підвищення рівня української національної християнської свідомості української громади, пропагування ідеї української самостійної держави, захист прав людини в Україні. Тому спомин у цьому нарисі Історії — це вияв вдячності всім патріотамдіячам, які присвятили себе цій шляхетній справі.
На святі вперше прозвучала “Ода “Просвіти”, слова і музику до якої написав нині, на жаль, покійний Борис Данилишин — колишній керівник Клубу обдарованих дітей. А виконала її нинішній керівник Руслана Денега. Словами Оди і закінчую свій матеріал:
“Єднайте, “Просвіта” український люд,
Святині невтомний наш труд!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment