МИСТЕЦТВО БЕЗ КОРДОНІВ

Надія КИР’ЯН

У затишному містечку Оттенсхайм, що за 10 км від Лінца, столиці Верхньої Австрії у сучасному приміщенні РайффайзенбанкОттенсхайм виставляли свої твори на розсуд глядачів багато відомих австрійських митців, а от українські художники — вперше, коли тут нещодавно проходив вернісаж живопису “Палітра краси”. Це продовження ідеї виставки “Ми будуємо духовні мости”, проведеної тут 2007 року. Тоді художниця Ольга ЛенерДьоміна у своїй фотовиставці в стилі журналістського репортажу розповіла місцевим мешканцям про Україну, звідки вона родом, поділилася враженнями про Австрію, де живе з 2006 року.
Цього разу у виставці, крім ЛенерДьоміної, взяли участь двоє митців із Хуста Закарпатської області — Йосип Блецка і Сергій Галай.
Ольга ЛенерДьоміна родом із Полтави, де закінчила художню школу і Полтавський інженернобудівельний факультет за спеціальністю “архітектура”. “Усе, що зображено, — слабкий відбиток того, що відчуваєш”, — вважає художниця. На “Палітру краси” вона представила портрети, натюрморти, пейзажі. Затишні та пожіночому лагідні роботи за допомогою сильного мазка, складного колориту, цікавих композиційних рішень, сповнені внутрішньої напруги й динаміки.
Сергій Галай і Йосип Блецка — родом із Закарпаття. Сергій Галай закінчив художньографічний факультет Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника в ІваноФранківську, а Йосип Блецка — факультет образотворчого мистецтва у Владивостоці. Обидва — учасники й ініціатори різноманітних художніх виставок, міжнародних творчих програм (зокрема, міжнародної мистецької програми “Карпатський хребет”), симпозіумів і малярських пленерів галереї сучасного мистецтва “Обрій”, що в Хусті. Художники втілюють у життя своє кредо: “У всьому — гармонія, краса, любов”.
Авторська техніка роботи з аквареллю Йосипа Блецки дозволяє в декоративних пейзажах, схожих на узори української вишиванки, передати тремтіння ранкового вологого повітря в Карпатах, шепіт дерев у лісі, а ритм композиції нагадує мелодію народної пісні. З дрібних деталей автор складає площини Закарпатських долин, ніби з мозаїки ліпить ближній план картини, де кожна крапка, кожен дотик пензля стає квіткою, стеблинкою чи камінчиком, випещеними майстром.
Сергій Галай представив на виставку серію експресивних робіт, де головні герої — колір, сонце й жінка. Написані картини на єдиному подиху під натиском теплого літнього вітру й лагідного світла. Оригінальний пастозний мазок (помітний густий мазок нерозрідженої фарби) додає його роботам декоративності й водночас сповнює експресією, підкреслює динаміку руху.
Відвідувачі виставки в Оттенсхаймі з великою цікавістю знайомилися з мистецтвом українських майстрів пензля, а завдяки їхнім полотнам і з Україною, її природою, людьми, адже мистецтво не має кордонів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment