Депутатське звернення

Президентові України
В. ЯНУКОВИЧУ

Міським головам Києва, Черкас, Одеси,
Запоріжжя, Житомира, Луганська, Херсона,
Сум, Харкова, Ужгорода, Кіровограда, Миколаєва,
Котовська, Умані, Бердичева, Ізмаїла, Хорола, Шепетівки, Жмеринки, Борзни, Малина, Проскурова, Кагарлика, Ямполя, Сміли, Коростеня, Білгород-Дністровського, Козятина, Знам’янки, Охтирки, Хмільника, Радомишля, Бершаді, Олександрії, Кам’янець-Подільського, Татарбунар

89 років тому 21 листопада 1921 р. у селі Базар, що в Народицькому районі Житомирщини, сталася одна з найтрагічніших подій в українській історії. Того дня тут було розстріляно 359 вояків армії УНР. Вони були оточені загонами Котовського й узяті в полон. Змучених і голодних, їх загнали на ніч у церкву (!), а вранці всіх розстріляли. Котовський не змилосердився навіть над зовсім юними. Наймолодшому з розстріляних було 18 років. Їхні імена викарбувані нині на пам’ятній стелі біля братської могили.
То хто ж такий Котовський? До 1917 р. він був злодієм-рецидивістом, за що неодноразово потрапляв на каторгу. Потім став червоним командиром. Від його шаблі покотилася додолу не одна українська голова. Божа кара настигла Котовського ще за життя. 6 cерпня 1925 р. його застрелив трьома пострілами з револьвера власник одеського борделю Меєр Зайдер.
Ми, народні депутати України, які 21 листопада ц. р. брали участь у молебені біля братської могили жертв, замордованих Котовським, звертаємося до міських голів і депутатів міських рад тих українських міст, у яких досі є вулиці, названі іменем Котовського, з проханням наслідувати приклад міськрад Хмельницького і Вінниці та перейменувати їх.
Звертаємося до міського голови та депутатів міської ради Котовська з проханням ініціювати процес повернення місту його історичної назви — Бирзула.
Звертаємося до Президента України.
Шановний Вікторе Федоровичу!
Ви демонструєте себе віруючою людиною. Ви часто закінчуєте свої звернення та промови словами: “І нехай допоможе нам Бог!” Та не допоможе, Вікторе Федоровичу, Україні Бог, і не стане вона благословенною Богом, доки славитиме не Бога, а безбожника, великого грішника, злодія, ката і вбивцю! Не може бути благословенною Богом земля, де культивують славу тих, хто перетворював Божі храми на хліви і склади.
Принагідно нагадаємо, Вікторе Федоровичу, що у Вашій рідній Донеччині ретельно оберігають у назвах районів і вулиць імена масштабних убивць. Адже саме Будьонний, Ворошилов і Калінін завжди першими запопадливо ставили свої підписи на всіх “розстрільних списках”, які їм регулярно підсовував Йосип Джугашвілі. Це вони — Будьонний, Ворошилов і Калінін — санкціонували розстріл двадцяти двох тисяч поляків у Катині.
Не ліквідувавши топоніміку тоталітарної сталінської епохи, Україна не стане ні щасливою, ні демократичною, ні авторитетною у світі.

Народні депутати України: Юрій ГНАТКЕВИЧ
Михайло КОСІВ
Віктор ТЕРЕН

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment