ПРОСВІТЯНИ — ПРОТИ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Наприкінці грудня у Дніпропетровську відбулася акція протесту демократичних сил проти політичних репресій і переслідувань в Україні. Місцем її проведення спершу мав стати бульвар навпроти будівлі обласної прокуратури. Однак міська рада звернулася з цього приводу з позовом до окружного адміністративного суду, у якому просила обмежити проведення масового заходу в заявленому заздалегідь місці. Це аргументувалося, звісно ж, посиланням на Конституцію України, тим, що на бульварі навпроти будівлі обласної прокуратури існує загроза громадському порядку і безпеці людей. Тож рекомендувалося провести акцію протесту в одному з місць, перелік яких визначений затвердженим міськрадою Положенням про проведення масових заходів у Дніпропетровську.
Певна річ, адміністративний суд позовну заяву влади задовольнив, про що організаторів акції було повідомлено пізно ввечері. Тому поспіхом було прийнято рішення про проведення заходу на площі імені Леніна біля пам’ятника “вождеві світового пролетаріату”, який, за великим рахунком, люди й пікетували. Що характерно, заборонений судом для проведення масового заходу бульвар навпроти будівлі прокуратури області з обох боків відгороджений від проїжджої частини проспекту Карла Маркса високим металевим парканом, тоді як площа Леніна не відгороджена нічим і до проспекту прилягає безпосередньо. Проте міськрада і суд із дивовижних міркувань небезпеку для громадян вбачили саме на бульварі.
Виступаючі на імпровізованому мітингу, серед яких був і голова Дніпропетровської обласної “Просвіти” Сергій Довгаль, висловлювали рішучий протест із приводу намагань кримінального переслідування під надуманими приводами лідерів української опозиції Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Олександра Турчинова та багатьох інших. Сергій Довгаль, зокрема, акцентував увагу на тому, що жорстоко побито у стінах Верховної Ради багаторічного голову Київської міської “Просвіти” Юрія Гнаткевича та затримано члена правління Всеукраїнської “Просвіти”, колишнього міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука. Як зазначив лідер просвітян Дніпропетровщини, такого удару з боку влади наша організація не зазнавала навіть за російського царату. З іншого боку, правоохоронці вперто “не помічають” (а може, підтримують?) злочин проти “Просвіти” в обласному центрі — підставною особою було захоплено майно, документацію, печатку нашої організації, робота якої внаслідок цього паралізована, що, згідно з чинним законодавством, є кримінальним діянням. Однак правоохоронці вперто не бажають порушувати кримінальну справу. Хоча Сергій Довгаль, юрист за фахом, уже двічі через суд домігся скасування постанов про відмову в порушенні кримінальної справи щодо вищезгадуваної підставної особи. Хоча в другому випадку йдеться навіть не про скасування. Бо цю постанову, вручену в прокуратурі Бабушкінського району, лідер просвітян Дніпропетровщини, ледь побачивши, відразу піддав широкому розголосу. Адже у ній йшлося про те, що він звернувся до райвідділу міліції з відповідною заявою тільки 6 травня нинішнього року. Але Довгаль цього року до міліції з жодними заявами не звертався, а спілкувався тільки з прокуратурою, від якої справді вимагав письмово порушити кримінальну справу проти міліціянтів за підробку документів, невиконання вищезгаданого судового рішення. У результаті стався безпрецедентний випадок — прокуратура скасувала постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, яку лідеру просвітян Дніпропетровщини сама ж вручила (!?), щоправда, підписану відразу п’ятьма (!) міліцейськими начальниками. Отож маємо прецедент ще той: людина із заявою до міліції не зверталася, але цю заяву “розглянули” відразу п’ять міліцейських начальників і благословили у світ прокурорські, а потім скасували, схопившись за голови, — що ж бо ми скоїли? І відтоді триває німа сцена: нову постанову натомість скасованої прокуратурою приймати вже ніхто не наважується, попри вимоги Кримінально-процесуального кодексу і службові інструкції МВС щодо документообігу з розгляду заяв про скоєння кримінальних злочинів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment