«Правова країна» в дії

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна» (www.lep-msi.org.ua) впроваджуватиметься протягом 2010-2014 рр. компанією Менеджмент Системз Інтернешнл (МSI) у партнерстві з українськими юридичними компаніями, НУО, професійними юридичними спілками та студентськими юридичними клініками. Про це ми вже розповідали раніше у деяких засобах масової інформації (зокрема у часописі «Слово «Просвіти», ч. 42, 2010) та на сторінках деяких інтернет-ресурсів. Зокрема, передбачається надання юридичних послуг «pro bono» вразливим верствам населення, громадським організаціям тощо. У жовтні 2010 року проектом було ініційовано створення трьох тематичних коаліцій у таких сферах: охорони здоров’я, трудових відносин та захисту прав власності. Таким чином станом на жовтень 2010 року коаліція у сфері охорони здоров’я нараховувала 10 неурядових організацій, коаліція у сфері трудових відносин – 15 неурядових організацій та 1 студентську юридичну клініку, коаліція у сфері захисту прав власності – 34 неурядові орагнізації та 1 студентську юридичну клініку. Міська організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка міста Горлівка Донецької області увійшла до каоліції, яка займається питаннями трудових відносин в Україні. Одночасно проектом  серед заявлених організацій шляхом конкурсного відбору було відібрано координаторів названих тематичних коаліцій, зокрема, у сфері охорони здоров’я – Фундацію медичного права та біоетики (м. Львів), у сфері трудових відносин – Агентство з розвитку приватної ініціативи (м. Івано-Франківськ), у сфері захисту прав власності – Волинську обласну організацію Спілки юристів України.
Завдання щодо створення життєздатних мереж проекту буде реалізовано, зокрема, шляхом проведення квартальних зустрічей членів мереж проекту. Так, 16-17 грудня 2010 року у м. Харкові проектом було організовано першу квартальну зустріч. Учасниками зустрічі стали 59 представників неурядових організацій та студентських юридичних клінік, що представляли 54 громадські неурядові організації та 3 студентські юридичні клініки.

Окремими організаціями коаліції у сфері трудових відносин було висловлено побажання під час наступної квартальної зустрічі отримати таку інформацію:

1.    Діяльність юридичних клінік.
2.    Конкретні сучасні проблеми у сфері трудових відносин.
3.    Питання укладання трудових договорів, звільнення, виплата компенсацій та розслідування нещасних випадків на виробництві.
4.    Аналіз потенційних змін у трудовому законодавстві та визначення механізмів дії щодо зниження ймовірних негативних наслідків прийняття нового Трудового кодексу.
5.    Досудовий захист трудових прав та законних інтересів працівників.
6.    Посередництво при вирішенні колективних трудових спорів.
7.     Історія трудового права. Огляд сучасного законодавства.
8.     Захист прав людини у сфері трудового права. Методичні рекомендації.
9.    Кращі зарубіжні практики у сфері трудового права.
10.    Кращі вітчизняні практики у сфері трудового права.
11.     Інформаційні кампанії у сфері трудового права.
12.    Вирішення конфліктів і спорів роботодавець – працівник.
13.    Досвід інших організацій у питаннях трудових відносин.

Це далеко невичерпний перелік тем, якими займатиметься Коаліція. Цей перелік тем буде поповнений тими питаннями, які цікавлять громадян України та громадські організації, які звертатиметься за допомогою до юридичних компаній, НОУ, юридичних спілок та студентських юридичних клінік, які працюють над реалізацією проекту «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна». Кожен громадянин може звернутися із своїми питаннями, надіславши листа на електронну адресу: prosvita@email.com . З питань роботи коаліції у сфері трудових відносин та проекту «Правова країна», з питань надання допомоги, інформації та консультацій ласкаво просимо до Горлівської «Просвіти».

Пропонуємо також надсилати свої думки, пропозиції, висловлювання  щодо таких важливих питань, до яких небайдужий кожен громадянин України, як «Трудовий кодекс» та питання пенсійної реформи на адресу, яка зазначена вище. Не будьте байдужими! Долучайтеся до обговорення важливих для нас законів!
З питань правової допомоги, або з інших питань, що стосуються правових відносин у сфері трудового законодавства ви можете звернутися до будь-якої організації, яка входить до складу Коаліції:

Назва НУО Регіон Електронна пошта
1 ГО “Карпатське агентство прав людини “Вестед” м. Ужгород
Закарпатська обл.
vested@tes.org.ua
2 ГО “Агентство з розвитку приватної ініціативи”
Координатор коаліції
м. Івано-Франківськ initiative@ukrpost.ua
3 БФ “Міжрегіональний медіа-центр “Альянс” м. Луганськ alliance_lug@ukr.net;
alliance@poisk.lg.ua
4 Міська ГО Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Тараса Шевченка м. Горлівка
Донецька обл.
prosvita@email.com
5 Міська ГО “Сєвєродонецька агенція розвитку громади” м. Сєвєродонецьк
Луганська обл.
profit@profit.lg.ua
6 Асоціація “Нові горизонти” м. Дрогобич
Львівська обл.
magliona@ukrpost.ua
7 Волинське обласне громадське об’єднання “Волинські перспективи” м. Луцьк
Волинська обл.
extrim@lt.ukrtel.net
rada-grant@rambler.ru
8 Благодійний фонд “Центр громадських ініціатив” м. Перечин
Закарпатська обл.
CFCCI@ukr.net
9 ГО “Центр європейської інтеграції” м. Львів klymovych@ukr.net
10 ГО “Чернігівський громадський комітет захисту прав людини” м. Чернігів tarasov@protection.org.ua
11 Сумське міське об’єднання громадян “Громадське бюро “Правозахист” м. Суми igorar@i.ua
12 Красноармійська міська Ліга ділових і професійних жінок м. Красноармійськ
Донецька обл.
krasnliga@ukr.net
13 ГО “Херсонський обласний центр “Успішна жінка” м. Херсон alytvynenko.sw@gmail.com
14 Суспільна служба правової допомоги м. Луганськ oleskor@ukr.net
15 Юридична клініка Pro Bono Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля м. Луганськ klinika-lugansk@yandex.ru
16 Асоціація найманих працівників і власників м. Краснодон
Луганська обл.
d.kalitvencev@gmail.com
Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment