БІЛЯ КАРПАТСЬКИХ ДЖЕРЕЛ

Л. АНТИПОВА,
учитель української мови та літератури ЗОШ № 89,
м. Донецьк

Небесно-смерекові лики Карпат, будиночки, легенди й оповіді роду, правічна культура праці й відпочинку, особливі люди, напоєні потужними енергетичними потоками карпатських джерел, багатобарвне гуцульське і лемківське мистецтво… Такою перед 15 учнями Донецької ЗОШ № 89 постала Косівщина — край живодайного спілкування з природою і душевними людьми. Поїздка стала можливою завдяки старанням багатьох людей, бажання й можливості яких зіткала воєдино учитель фізики ДЗОШ № 89 Л. О. Бражник.
Саме невтомна Лариса Олександрівна забезпечила необхідні для районного керівництва стоси паперів, запевнила батьків, що дітям необхідно побувати в краях, які самим своїм духом налаштовують на міфотворення, співпрацювала з товариством “Просвіта”.
Поїздку було організовано напередодні Різдва Христового, тому, напевно, на “кожному порозі і на перевозі” з дітьми був “Бог у дорозі”. Програма перебування на Косівщині видалася напрочуд насиченою, ретельно спланованою. Учні мали можливість відвідати туристичні комплекси “Мальовничі Шешори” і “Байка”, Музей визвольних змагань, Музей мистецтва та побуту Гуцульщини в м. Косів, Музей Косівського центру дитячої творчості. Спеціально для школярів були влаштовані майстер-класи з народних ремесел (ткацтва, бісероплетіння, вишивок, кераміки, писанкарства, виробів із сиру). Справжнє захоплення відчули учні та їхні вихователі на Різдвяному богослужінні в церкві Святого Василія.
Незабутньою стала для учнів екскурсійна мандрівка до садиби Святого Миколая в с. Пістинь. Косівчани вразили донеччан релігійністю, відданістю традиціям, доброчинністю.
Слід відзначити, що весь час перебування на Косівщині донецькі школярі проживали в родинах косівчан. Мали змогу порівняти ставлення молодшого покоління до старшого, сфери уподобань учнівської молоді різних регіонів.
Та “казка днів” тривала недовго. Треба повертатися додому. Повернення було щемним. Діти й наставники щиро дякували очільникам міста, родинам, які піклувалися про них, запрошували до себе в гості. Отож не дивуйтеся, коли серед донецьких териконів, оспіваних Володимиром Сосюрою і Павлом Вольвачем, ви зустрінете гурт молоді із Західної України. Схід і Захід — то єдина Україна.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment